Pouští jde poutník, když najednou zpozoruje, že jej pronásleduje lev. Začne utíkat, avšak lev je stále blíž. Když už je těsně u něho, padne na kolena a prosí Boha: "Pane, vnukni tomu lvovi, prosím, křesťanské smýšlení!" Lev okamžitě padne na kolena, sepne packy, vzhlédne k nebi a říká: " Pane, děkuji ti za tento pokrm, který mi tak milosrdně posíláš do cesty..."

SVATODUŠNÍ EKUMENICKÉ SETKÁNÍ

EKUMSETKSVATODUŠNÍ EKUMENICKÉ SETKÁNÍ
V LANŠKROUNĚ V PONDĚLÍ DNE 16. KVĚTNA 2016 OD 18. HODIN V KOSTELE SV. VÁCLAVA S NÁZVEM:
„ Dt 5,12 DBEJ NA DEN ODPOČINKU, ABY TI BYL SVATÝ“

VŠICHNI JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI

Poděkování za Tříkrálovou sbírku 2016

logo charita

Tříkrálová sbírka v Lanškrouně letos proběhla v sobotu 9. ledna. Koledovalo celkem 20 skupinek, které dohromady vybraly 103.094 Kč. Pro srovnání: v roce 2015 to bylo 76 309 Kč a v roce 2013 59 568 Kč.

Oblastní charita Ústí nad Orlicí upřímně děkuje všem, kdo se podíleli na letošní Tříkrálové sbírce. Děkujeme panu Martinu Skalickému, skautům, farnosti, zástupcům městského úřadu a všem, kdo pomáhají v Lanškrouně i v okolních obcích sbírku organizovat.

Číst dál: Poděkování za Tříkrálovou sbírku 2016

Tříkrálová sbírka

Tkrlov sbrka

Tříkrálová sbírka

9. ledna 2016

Prosíme o zájemce, kteří se chtějí zapojit do skupinek nebo skupinky chtějí doprovázet, aby se ozvali p. Martinu Skalickému, nebo se přihlásili na faře.

Prosíme rodiče - povzbuďte své děti ke koledování

Předvánoční návštěva nemocných

060108110039V úterý 22. 12. dopoledne bude pan farář navštěvovat nemocné.

Kdo má o tuto předvánoční návštěvu u svých nemocných příbuzných zájem, napište prosím jméno a adresu na připravenou listinu mezi lavicemi, popřípadě se hlaste mailem, či telefonicky.

Farní klubovna

kek

FARNÍ KLUBOVNA

Slouží k setkávání dětí a mládeže při výuce náboženství, ke zkouškám chrámového sboru, zasedáním farních rad a také neformálním setkáním farníků.

ROZVRH  2011/2012

Ženský sbor

Chrám. sbor

Biblická hodina

18:45 (dle plánu)

Farní rada

20:00 (dle  plánu)

1.třída

Studenti + 8. a 9. třída

Neděle

Farní káva

Komorní večer

komorni-vecer

Biskupové zahájili Rok víry. "Nenechme se o ni připravit vlastní leností," vyzval biskup Jan

holubiceBohoslužbami v katedrále Svatého Ducha a v chrámě sv. Jana Křtitele v Pardubicích biskupové v diecézi zahájili celosvětový "čas milosti".

Rok víry, který po pětačtyřiceti letech vyhlásil Svatý otec, začal v celém světě o téměř dva měsíce dříve než kalendářní rok 2013 – už ve čtvrtek 11. října. V královéhradecké jej slavnostní bohoslužbou v katedrále Svatého Ducha otevřel diecézní biskup Mons. Jan Vokál. Již v poledne Rok víry oslavil pomocný biskup Mons. Josef Kajnek v pardubickém chrámě sv. Jana Křtitele.

Číst dál: Biskupové zahájili Rok víry. "Nenechme se o ni připravit vlastní leností," vyzval biskup Jan

.

Kdybychom věděli, jak moc nás Bůh miluje, umřeli bychom štěstím.
Jean Maria Vianney