Do betlémské jeskyně se vměstnali zástupci různých řádů. Benediktin pěl svaté rodině k chvále gregoriánský chorál. Dominikán pojednával o vznešeném smyslu vtělení. Františkán se vydal ven vyžebrat něco k jídlu. A jezuita jde k Marii a říká: "Vážená paní, přenechte nám to malé - však my už z něj něco uděláme!"

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Podpořte naši farnost pomocí QR platby
200 Kč 500 Kč 1000 Kč
200  500 1000

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

FARNÍ DEN

Dne 18. 9. 2021 zveme farníky na "farní odpoledne", které zahájíme  mší svatou v 16 hodin ve skautské klubovně.

POŘAD BOHOSLUŽEB - ZMĚNA ÚTERÝ 31. 8. 2021

V úterý 31. 8. 2021 nebude u sv. Václava mše svatá, která byla původně v ohláškách. Není ani bohoslužba slova.

Přihlášení dětí do náboženství

Rodiče, kteří chtějí přihlásit své děti ve školním roce 2021/2022 do náboženství, mohou tak učinit  1. 9. od 9 do 12 hodin ve farní klubovně. S sebou si vezměte školní rozvrh vyučování. Těší se na vás katechetky.

Schola

Od 7. 9. 2021 budou v klubovně pravidelné zkoušky scholy pod vedením Pavla Baroše - začíná se v 17 hodin. Vítáni jsou všichni zpěváčci, včetně nových zájemců.

Požehnání školákům a žehnání aktovek

V neděli 5. 9. 2021 při mši svaté v 9.30 v kostele sv. Václava bude požehnání školákům - kdo chce, může si donést k požehnání školní aktovku (batoh)..

Biskup Jan Vokál odvolal dispenz od osobní účasti na nedělní mši svaté od 21. 8. 2021

Sdělení otce biskupa Jana Vokála

Ve shodě s obecným církevním právem jsem v době pandemie koronaviru 11. 3. 2020 a následně 3. 10. 2020 poskytl věřícím na území Královéhradecké diecéze dispenz od osobní účasti na nedělní a sváteční mši svaté z těchto důvodů:

-       příznaky onemocnění covid-19, chřipkového či jiného respiračního onemocnění,

-       povinná karanténa,

-       dobrovolná izolace ze zdravotně odůvodněné opatrnosti (rizikové skupiny, ochrana druhých),

-       omezení vyhlášená orgány veřejné správy, která znemožňují účastnit se bohoslužby.

V současné době se situace postupně navrací k normálu a navíc je dostupné očkování proti nemoci covid-19. Účinek udělení dispenze zaniká spolus končícím hlavním důvodem (srov. kánon 93 Kodexu kanonického práva). Proto s účinností od 21. 8. 2021 odvolávám udělení dispenze od osobní účasti na nedělní mši svaté.

Věřící, kteří jsou z velmi vážných důvodů (např. zdravotních) omluveni z povinnosti zúčastnit se nedělní mše svaté, by měli pamatovat na to, že i tak mají světit neděli a zasvěcené svátky.

POMOC MORAVĚ ZASAŽENÉ TORNÁDEM

V nedělní sbírce na pomoc lidem v oblastech zasažených tornádem se vybralo 32 000,- Kč.  Obnos byl zaslán do farnosti Moravská Nová Ves. Všem dárcům, kteří jakýmkoliv způdobem přispěli, patří upřímné poděkování.

FARNÍ CYKLOVÝLET 2021

Milí farníci,

srdečně zveme na farní cyklovýlet, který se uskuteční dne 20. 6. 2021. Vyjíždět budeme z nám. A. Jiráska a přibližně v  17 hodin bychom měli ze všech plánovaných tras dorazit do Obory u  Dlouhého rybníku na společné posezení. Podle vašeho uvážení si můžete zvolit délku trasy -  60 km - start ve 12.00 hod., 33 km - start 13.30 hod. a 16 km - start v 15.00 hod.Pozvěte i své přátele a známé!

Okazy na mapy tras:

Trasa 16 km - vhodná i pro nejmenší cyklisty od 5 let s minimálním pohybem po veřejných komunikacích a téměř nulovým převýšením:
<iframe style="border:none" src="https://frame.mapy.cz/s/neparumofo" width="700" height="466" frameborder="0"></iframe>

Trasa 33 km:
<iframe style="border:none" src="https://frame.mapy.cz/s/honanetote" width="700" height="466" frameborder="0"></iframe>

Trasa 60 km:
<iframe style="border:none" src="https://frame.mapy.cz/s/nupefunuca" width="700" height="466" frameborder="0"></iframe>

Věř lidem a oni budou věřit tobě, přistupuj k nim, jako by byli velcí, a oni vyrostou.
Ralph Waldo Emerson