tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

UPOZORNĚNÍ PRO FARNÍKY

v OBDOBÍ OD 26. 2. 2021 DO 7. 3. 2021 nebudou BOHOSLUŽBY v kostele. MŠE SVATÉ Budou na dané úmysly SLOUŽENY v soukromí bez účasti věřících.

MOŽNOST PŘIJMOUT EUCHARISII V NEDĚLI OD 10 HODIN V KOSTELE SV. VÁCLAVA TRVÁ.

POPELEC 2021

Označení popelem na začátku postní doby bude možné přijmout od středy do soboty při mši svaté a v neděli od 10 hodin v kostele sv. Václava. V kostele, popř. na faře,  si též můžete za 50,- Kč zakoupit brožurku "PŮST", kterou vydala královéhradecká diecéze.

Potvrzení o darech

Pokud jste nám v roce 2020 poslali finanční příspěvek a potřebujete vystavit potvrzení o daru, volejte na tel. 730 552 040 nebo napište na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Děkujeme vám všem, kteří naši farnost jakýmkoliv způsobem podporujete.

Tříkrálová sbírka 2021 Lanškroun

Děkujeme všem, kteří přispěli v letošní Tříkrálové sbírce. Částka vybraná z pokladničky v kostele sv. Václava činila 12 543,- Kč, celkem do všech pokladniček v Lanškrouně bylo darováno 30 702,- Kč.

Účast na bohoslužbách pouze 30 lidí

Milí farníci,

vzhledem ke stále trvajícím omezením počtu osob na bohoslužbách (nyní 30) prosím, abyste toto brali v úvahu i ve všední dny (především v pátky a soboty).

V neděli je možné přijít od 10 hodin do kostela sv. Václava ke svatému přijímání.

Bohoslužby můžete sledovat on-line z různých farností v časech, kdy vám to vyhovuje. Dispens od přímé účasti na nedělních bohoslužbách udělený biskupem stále platí.

Zbigniew Czendlik

NEDĚLNÍ BOHOSLUŽBY A SV. PŘIJÍMÁNÍ

Od neděle 10. 1. 2021 do odvolání budou v naší farnosti nedělní mše svaté slouženy neveřejně s tím, že od 10 hodin bude možné přijít ke svatému přijímání.

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021

Milí farníci,

pokud byste chtěli přispět finančním darem na letošní "Tříkrálovou sbírku", můžete tak učinit do 22. 1. 2021 v našem kostele před a po mši svaté ve všední dny a v neděli od 10 do cca 10.30 hodin (označená pokladnička) nebo poslat příspěvek na účet číslo 66008822/0800, VS 77705036,  případně přímo do ONLINE pokladničky na www.trikralovasbirka.cz. Na těchto webových stránkách najdete i telefonní číslo pro zaslání dárcovských sms a  ONLINE koledu a požehnání.

Přidávám ještě seznam dalších míst v Lanškrouně, kde jsou umístěny pokladničky:

Axia cz s.r.o. D.Třešňovec 30

Charita Lanškroun, Havlíčkova 1129

Charita Lanškroun, A. Jiráska 2

ZŠ a MŠ D.Třešňovec, D.Třeňovec 24

Kavárna Bilerbin, Kozinova 71, Lanškroun

Soma Engineering, B. Smetany 380, Lanškroun (na obou recepcích)

Městský úřad Lanškroun, J.M.Marků 5 (radnice)

Změna v aktuálním pořadu bohoslužeb

Z důvodu zpřisnění vládních opatření se v naší farnosti nebude konat 31. 12. 2020 v 15 hodin bohoslužba na závěr kalendářního roku.

Když dáváš, nic neztrácíš. To, co máš, se tím naopak rozmnožuje.
Antoine de Saint Exupery