Co všechno může zaznít při čtení:

původně:
"Čtení z knihy proroka Barucha"
výsledek:
"Čtení z knihy proroka Barbucha"

"Když mu spílali, on jim to spíláním neoplácel..."
"Když mu zpívali, on jim to zpíváním neoplácel..."

"Hrůza ze všech stran: Udejme ho! Udáme ho!"
"Hrůza ze všech stran: Udělejme ho! Uděláme ho!"

"Jako štítem ho věnčíš svou přízní..."
"Jako štítem ho venčíš svou přízní..."

Nabuchonodosor
Nabuchodonos... Nabuchodoros... Nabuchoronos... Nabuchodonosorož...

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

NEDĚLNÍ BOHOSLUŽBY A SV. PŘIJÍMÁNÍ

Od neděle 10. 1. 2021 do odvolání budou v naší farnosti nedělní mše svaté slouženy neveřejně s tím, že od 10 hodin bude možné přijít ke svatému přijímání.

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021

Milí farníci,

pokud byste chtěli přispět finančním darem na letošní "Tříkrálovou sbírku", můžete tak učinit do 22. 1. 2021 v našem kostele před a po mši svaté ve všední dny a v neděli od 10 do cca 10.30 hodin (označená pokladnička) nebo poslat příspěvek na účet číslo 66008822/0800, VS 77705036,  případně přímo do ONLINE pokladničky na www.trikralovasbirka.cz. Na těchto webových stránkách najdete i telefonní číslo pro zaslání dárcovských sms a  ONLINE koledu a požehnání.

Přidávám ještě seznam dalších míst v Lanškrouně, kde jsou umístěny pokladničky:

Axia cz s.r.o. D.Třešňovec 30

Charita Lanškroun, Havlíčkova 1129

Charita Lanškroun, A. Jiráska 2

ZŠ a MŠ D.Třešňovec, D.Třeňovec 24

Kavárna Bilerbin, Kozinova 71, Lanškroun

Soma Engineering, B. Smetany 380, Lanškroun (na obou recepcích)

Městský úřad Lanškroun, J.M.Marků 5 (radnice)

Změna v aktuálním pořadu bohoslužeb

Z důvodu zpřisnění vládních opatření se v naší farnosti nebude konat 31. 12. 2020 v 15 hodin bohoslužba na závěr kalendářního roku.

Vánoční svátky ve farnosti

VÁNOČNÍ SVÁTKY

VE FARNOSTI LANŠKROUN

ŠTĚDRÝ DEN 24. 12. 2020

od 14 do 16 hodin bude kostel sv. Václava otevřený

pro veřejnost s možností zde vyzvednout Betlémské světlo

MŠE SVATÁ PRO DĚTI V 15 HODIN

A TRADIČNÍ PŮLNOČNÍ VE 24 HODIN NEBUDE.

Číst dál: Vánoční svátky ve farnosti

Účast na bohoslužbách 110 lidí

S radostí oznamujeme, že od pátku 4. 12. 2020 se může bohoslužeb v našem farním kostele sv. Václava účastnit 110 lidí.

Průvodce adventem knížka + mobilní aplikace

Milí farníci,

v kostele sv. Václava  jsou k dispozici knížečky "Advent", které vydalo pro letošní rok královéhradecké biskupství.Cena jedné brožurky je 40,- Kč.

Na stránkách brněnského biskupství www.biskupstvi.cz záložka "Aktuálně" si také můžete stáhnout aplikaci "Průvodce adventem 2020", kterou připravilo pastorační středisko brněnské diecéze.Tato aplikace může pomoci k užitečnému prožití adventní doby. Je určena těm, kdo mají touhu a odhodlání prožít advent v blízkosti Božího slova, které je jádrem každodenního rozjímání, meditace.

Pokojný advent vám všem!

OZNÁMENÍ PRO FARNÍKY

Od úterý 24. 11. 2020 budou v kostele sv. Václava mše svaté dle aktuálního pořadu bohoslužeb s účastí 20 lidí, pokud vláda nerozhodne jinak. Stejný počet  by pak platil i pro pohřby a svatby. Při nedělních bohoslužbách mají přednost farníci, na jejichž úmysl je mše svatá sloužena. Pro všechny, kteří se nedělní mše svaté nezúčastní, nadále platí možnost přijít ke svatému přijímání od 10 hodin do kostela sv. Václava.

Dary na provoz farností

Farnosti jsou odkázány především na finanční příspěvky farníků, chcete-li naši farnost podpořit ve výpadku nedělních sbírek, využijte uvedeny účet: 132 234 9349/0800. Děkujeme!

Je chybou nevěřit ničemu i věrit všemu.
Walther von der Vegelweide