Sejde se katolický kněz, mohamedánský imám a židovský rabín. Baví se o víře a začnou se také bavit o síle modlitby. Katolický kněz říká: To jsem jednou šel zaopatřovat nemocného do vzdálené vesnice. Jdu přes les, pole a louky, naráz se přihnaly mraky, šílená bouřka, průtrž mračen, nebylo kam se schovat. Tak kleknu, prosím Boha o ochranu. Naráz - všude okolo liják, nade mnou modrá obloha a já jsem v suchu došel až k cíli. Mohamedán na to: To je nic, tobě šlo jen o zdraví, mě šlo přímo o život. Jel jsem na velbloudu pouští. Naráz se přihnala písečná bouře, nebylo kam se schovat. Padnu k zemi a prosím Aláha o ochranu. Naráz - všude okolo bouře, nade mnou modrá obloha a já jsem v bezpečí dojel k cíli. Židovský rabín na to: Pánové, to není nic proti tomu, co jsem zažil já. Jdu v sobotu v Paříži po hlavní ulici a naráz uvidím na zemi plnou peněženku. Chci ji zdvihnout, ale naráz si uvědomím, že je sobota - šabat a já se nesmím dotýkat peněz. Přece tam ale tu peneženku nemůžu nechat ležet. Pozvednu oči k nebi, modlím se k Hospodinu. Naráz - všude okolo sobota, nade mnou úterý.

SVATODUŠNÍ EKUMENICKÉ SETKÁNÍ

EKUMSETKSVATODUŠNÍ EKUMENICKÉ SETKÁNÍ
V LANŠKROUNĚ V PONDĚLÍ DNE 16. KVĚTNA 2016 OD 18. HODIN V KOSTELE SV. VÁCLAVA S NÁZVEM:
„ Dt 5,12 DBEJ NA DEN ODPOČINKU, ABY TI BYL SVATÝ“

VŠICHNI JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI

Poděkování za Tříkrálovou sbírku 2016

logo charita

Tříkrálová sbírka v Lanškrouně letos proběhla v sobotu 9. ledna. Koledovalo celkem 20 skupinek, které dohromady vybraly 103.094 Kč. Pro srovnání: v roce 2015 to bylo 76 309 Kč a v roce 2013 59 568 Kč.

Oblastní charita Ústí nad Orlicí upřímně děkuje všem, kdo se podíleli na letošní Tříkrálové sbírce. Děkujeme panu Martinu Skalickému, skautům, farnosti, zástupcům městského úřadu a všem, kdo pomáhají v Lanškrouně i v okolních obcích sbírku organizovat.

Číst dál: Poděkování za Tříkrálovou sbírku 2016

Tříkrálová sbírka

Tkrlov sbrka

Tříkrálová sbírka

9. ledna 2016

Prosíme o zájemce, kteří se chtějí zapojit do skupinek nebo skupinky chtějí doprovázet, aby se ozvali p. Martinu Skalickému, nebo se přihlásili na faře.

Prosíme rodiče - povzbuďte své děti ke koledování

Předvánoční návštěva nemocných

060108110039V úterý 22. 12. dopoledne bude pan farář navštěvovat nemocné.

Kdo má o tuto předvánoční návštěvu u svých nemocných příbuzných zájem, napište prosím jméno a adresu na připravenou listinu mezi lavicemi, popřípadě se hlaste mailem, či telefonicky.

Farní klubovna

kek

FARNÍ KLUBOVNA

Slouží k setkávání dětí a mládeže při výuce náboženství, ke zkouškám chrámového sboru, zasedáním farních rad a také neformálním setkáním farníků.

ROZVRH  2011/2012

Ženský sbor

Chrám. sbor

Biblická hodina

18:45 (dle plánu)

Farní rada

20:00 (dle  plánu)

1.třída

Studenti + 8. a 9. třída

Neděle

Farní káva

Komorní večer

komorni-vecer

Biskupové zahájili Rok víry. "Nenechme se o ni připravit vlastní leností," vyzval biskup Jan

holubiceBohoslužbami v katedrále Svatého Ducha a v chrámě sv. Jana Křtitele v Pardubicích biskupové v diecézi zahájili celosvětový "čas milosti".

Rok víry, který po pětačtyřiceti letech vyhlásil Svatý otec, začal v celém světě o téměř dva měsíce dříve než kalendářní rok 2013 – už ve čtvrtek 11. října. V královéhradecké jej slavnostní bohoslužbou v katedrále Svatého Ducha otevřel diecézní biskup Mons. Jan Vokál. Již v poledne Rok víry oslavil pomocný biskup Mons. Josef Kajnek v pardubickém chrámě sv. Jana Křtitele.

Číst dál: Biskupové zahájili Rok víry. "Nenechme se o ni připravit vlastní leností," vyzval biskup Jan

.

Tvá pyramida nemá smysl, jestliže nekončí v Bohu.
Antoine de Saint Exupery