tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Poděkování za Tříkrálovou sbírku 2016

logo charita

Tříkrálová sbírka v Lanškrouně letos proběhla v sobotu 9. ledna. Koledovalo celkem 20 skupinek, které dohromady vybraly 103.094 Kč. Pro srovnání: v roce 2015 to bylo 76 309 Kč a v roce 2013 59 568 Kč.

Oblastní charita Ústí nad Orlicí upřímně děkuje všem, kdo se podíleli na letošní Tříkrálové sbírce. Děkujeme panu Martinu Skalickému, skautům, farnosti, zástupcům městského úřadu a všem, kdo pomáhají v Lanškrouně i v okolních obcích sbírku organizovat.

Děkujeme za vaše příspěvky do pokladniček - pro Charitu má tato sbírka velký význam, protože díky ní se nám daří podporovat některé služby, a pomáhat tak potřebným. Děkujeme ale i za to, co se nedá změřit nebo spočítat – za radost, kterou koledníci rozdají svým přáním štěstí, zdraví a pokoje. Řada občanů bere toto přání velmi vážně, už dopředu koledníky očekává a těší se na ně. Tříkrálová sbírka se tak stala součástí společenského života a smysluplnou tradicí v mnoha obcích.

Prostředky z letošní Tříkrálové sbírky budou použity na zajištění služeb a projektů Oblastní charity, např. na činnost domácí hospicové péče nebo pečovatelské služby.

Výsledky Tříkrálové sbírky a podrobnější informace najdete na www.uo.charita.cz

Děkujeme za vaši štědrost a přejeme mnoho dobrého v roce 2016.

Za Oblastní charitu Ústí nad Orlicí:  Iva Marková

Bůh nestvořil ženu z mužovy paty, aby mu byla otrokyní,
ani z jeho hlavy, aby mu vládla,
nýbrž ze žebra, aby byla jeho srdci blízká.

Talmud