Porodní babka, která zaslouženě odrodila stovky dětí, přijde do nebe a svatý Petr ji přemlouvá: "Tys byla taková starostlivá a dobrá. Zůstaň ještě na zemi a pomáhej ženám v bolesti stejně tak jako dosud, jen ty to umíš tak dobře."
Porodní babka nato odpoví: "Víš, svatý Petře, nemohu se již více dívat, jak ženy trpí a otcové dětí si mezitím užívají."
"To není problém, zařídím to, aby při každém tvém porodu otcové dětí trpěli stejně jako rodičky."
Tak se babka vrátí nazpět a hned ji volají k porodu. Žena se svíjí v bolestech na posteli a manžel sedí u okna, chlastá pivo a příšerně se chechtá.
"Vas nic neboli?" ptá se babka.
"Ne, mě ne, ale podívejte se ven z okna na toho kominíka. Svíjí se na té střeše, jako kdyby byl v posledním tažení!"

SVATODUŠNÍ EKUMENICKÉ SETKÁNÍ

EKUMSETKSVATODUŠNÍ EKUMENICKÉ SETKÁNÍ
V LANŠKROUNĚ V PONDĚLÍ DNE 16. KVĚTNA 2016 OD 18. HODIN V KOSTELE SV. VÁCLAVA S NÁZVEM:
„ Dt 5,12 DBEJ NA DEN ODPOČINKU, ABY TI BYL SVATÝ“

VŠICHNI JSTE SRDEČNĚ ZVÁNI

Utrhl jsem květinu a ona mi zvadla.
Chytil jsem motýla, ale brzy zemřel.
Až pak jsem pochopil, že krásy je třeba dotýkat se srdcem...

John Lennon