Hospodin prochází starým Orientem a hledá někoho, kdo by ho přijal. Přichází do Egypta k faraónovi. "Faraóne, já jsem Hospodin, Bůh celé země. Chceš mě přijmout?" Faraón si mne bradu a říká: "To půjde těžko. Bohem jsem v Egyptě já! Nemohu tě přijmout." Hospodin prochází zemí dál, až přijde do Babylónu. Přijde k babylónskému králi a nabízí se mu: "Nechceš mě přijmout za svého Boha?" I babylónský král říká: "Víš, to bude těžké. My už tady máme toho Marduka. To by byly zase nějaké novoty..." Tak prochází Hospodin zemí dál, až potká Mojžíše. "Mojžíši, nechceš mě přijmout za svého Boha?" Mojžíš říká: "No, koneckonců proč ne. Ale co mi za to dáš?" "Dám ti přikázání." Mojžíš se zamyslí a říká: "A co za něj budeš chtít?" "Nic." "Nic? Tak to mi jich dej deset!"

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Vánoční svátky ve farnosti

VÁNOČNÍ SVÁTKY

VE FARNOSTI LANŠKROUN

ŠTĚDRÝ DEN 24. 12. 2020

od 14 do 16 hodin bude kostel sv. Václava otevřený

pro veřejnost s možností zde vyzvednout Betlémské světlo

MŠE SVATÁ PRO DĚTI V 15 HODIN

A TRADIČNÍ PŮLNOČNÍ VE 24 HODIN NEBUDE.

BOŽÍ HOD VÁNOČNÍ V KOSTELE SV. VÁCLAVA

25. 12. 2020

8.00 mše svatá (doporučeno seniorům)

9.30 mše svatá

11.00 mše svatá (doporučeno rodinám s dětmi)

Od 14 do 17 hodin kostel otevřený pro soukromou návštěvu u jesliček.

Pokud nedojde k dalším změnám je povolena na bohoslužbě v našem kostele účast 70 lidí a je nutné dodržovat všechna hygienická opatření.

Čím větší je pravda, z tím větší výšky je třeba na ni hledět, abys ji uchopil.
Antoine de Saint Exupery