Babička seděla na pláži, kde si její vnouček ve slunečním kloubouku a župánku hrál s kyblíčkem a lopatkou a plácal bábovičky. Najednou se objevila obrovská vlna, která zalila pláž, a když vtekla zpět do moře, vzala vnoučka s sebou. Babička padla na kolena a začala se modlit:
„Ó, Bože, prosím, vrať mi mého vnoučka. Je to tak nevinné stvoření, tak sladký chlapec, tak báječné dítko.“
Jako zázrakem se přihnala další velká vlna a zanechala po sobě vnoučka přesně na původním místě, v župánku a s lopatičkou a kyblíčkem. Babička obrátila oči k nebesům, rozhodila rukama a řekla naštvaně:
„Měl klobouček…“

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021

Milí farníci,

pokud byste chtěli přispět finančním darem na letošní "Tříkrálovou sbírku", můžete tak učinit do 22. 1. 2021 v našem kostele před a po mši svaté ve všední dny a v neděli od 10 do cca 10.30 hodin (označená pokladnička) nebo poslat příspěvek na účet číslo 66008822/0800, VS 77705036,  případně přímo do ONLINE pokladničky na www.trikralovasbirka.cz. Na těchto webových stránkách najdete i telefonní číslo pro zaslání dárcovských sms a  ONLINE koledu a požehnání.

Přidávám ještě seznam dalších míst v Lanškrouně, kde jsou umístěny pokladničky:

Axia cz s.r.o. D.Třešňovec 30

Charita Lanškroun, Havlíčkova 1129

Charita Lanškroun, A. Jiráska 2

ZŠ a MŠ D.Třešňovec, D.Třeňovec 24

Kavárna Bilerbin, Kozinova 71, Lanškroun

Soma Engineering, B. Smetany 380, Lanškroun (na obou recepcích)

Městský úřad Lanškroun, J.M.Marků 5 (radnice)

Když jsem zůstával mimo církev a díval se dovnitř, nacházel jsem mnohé, co jsem mohl kritizovat. Jakmile jsem však do církve vstoupil naplno, uvědomil jsem si, jak obtížné je udržovat něco, co by se podobalo novozákonní vizi církve. Teď, když k neúspěchům církve sám přispívám, mám pro ně mnohem větší pochopení.
Philip Yancey, z knihy: Proč se obtěžovat s církví?