Paní Hlavsová šla po náměstí a potkal jí kněz Opička: "Jak se máme, paní Hlavsová, neoddával jsem vás před dvěma lety?" "Ano, otče, byl jste to vy. Mám se dobře." "A co nějaké ratolesti, už máte?" "Ještě ne, otče." "Jedu příští týden na konferenci do Vatikánu, tak tam za vás zapálím svíci. "Děkuji mnohokrát, otče." Minulo několik let a potkali se znova. Kněz se ptá: "Dobrý den, paní Hlavsová. Tak co, jak se vede?" "Ale, docela to ujde, otče." "A co dětičky, už nějaké máte?" "Ano, otče. Mám dvoje dvojčata a k tomu čtyři další. Dohromady osm." "To je báječné. A co váš pan manžel?" "Včera jel do Vatikánu, sfouknout tu pitomou svíci!"

Farní kancelář

Návštěvní hodiny

Pondělí až čtvrtek 9:00-12:00
Schůzky mimo tuto dobu jsou možné po telefonické nebo mailové domluvě

S obavami, nervozitou a malou dušičkou jsme vstoupili do historické budovy a vyšli do prvního patra. Očekávali jsme zbytky středověku, okna léta nemytá a pavučiny, štosy papírů, výkazů a zaprášených matrik, suchý záchod a kuchyňku sestávající z elektrického dvojvařiče a kohoutku na chodbě... Obrázek si může udělat každý, a říci někomu: "Jdi si to vyřídit na faru sám!" není posláním známého do letité sluje. Zvědavé oko objektivu hledělo možná i tam, kam nemělo..., zato má pro návštěvníky stránek exkluzivní snímky odevšad.

Dokud je vidět, tak to zde patří asi nejvíc pastorační asistentce Michaele Wendligové, pokud není ve farním centru-učebně, a odpoledne a večer i pozdě do noci je to tu samé jednání a návštěvy, služební i soukromé... Objektiv zastihl administrátora, Otce Zbigniewa Czendlika, a vikariátního technika, pana Luboše Samko, jak cosi projednávají.

Přestože je kancelář moderně zařízena, je dost těžké "obsluhu" zastihnout, jak sedí a čeká se založenýma rukama na návštěvníka či "stranu". Všichni jsou v terénu... a spojení s nimi je nejjistější přes mobily.

Ruda Minář

Víra zahrnuje mnoho pravd, které si zdánlivě odporují… Víra ovšem říká něco, co neříkají smysly, netvrdí však opak toho, co ony vnímají; je nad nimi, ne proti nim.
Blaise Pascal