Farní kancelář

Návštěvní hodiny

Středa 9:00-11:00, 13:00-15:30
Schůzky mimo tuto dobu jsou možné po domluvě

S obavami, nervozitou a malou dušičkou jsme vstoupili do historické budovy a vyšli do prvního patra. Očekávali jsme zbytky středověku, okna léta nemytá a pavučiny, štosy papírů, výkazů a zaprášených matrik, suchý záchod a kuchyňku sestávající z elektrického dvojvařiče a kohoutku na chodbě... Obrázek si může udělat každý, a říci někomu: "Jdi si to vyřídit na faru sám!" není posláním známého do letité sluje. Zvědavé oko objektivu hledělo možná i tam, kam nemělo..., zato má pro návštěvníky stránek exkluzivní snímky odevšad.

Dokud je vidět, tak to zde patří asi nejvíc pastorační asistentce Michaele Wendligové, pokud není ve farním centru-učebně, a odpoledne a večer i pozdě do noci je to tu samé jednání a návštěvy, služební i soukromé... Objektiv zastihl administrátora, Otce Zbigniewa Czendlika, a vikariátního technika, pana Luboše Samko, jak cosi projednávají.

Přestože je kancelář moderně zařízena, je dost těžké "obsluhu" zastihnout, jak sedí a čeká se založenýma rukama na návštěvníka či "stranu". Všichni jsou v terénu... a spojení s nimi je nejjistější přes mobily.

Ruda Minář

Láska ukazuje člověku cíl jeho života. Rozum ukazuje prostředky, jak jej uskutečnit.
Tomáš Garrigue Masaryk