Jedni rodiče poprosili pana faráře, aby dětem na náboženství řekl něco o manželství. Připravil si tedy pečlivě své vyučování, vstoupil do učebny a začal otázkou: "Hoši a děvčata, přišel jsem k vám dnes ráno, abych si s vámi povídal o manželství. Ale než začnu, může mi někdo z vás říci, co o manželství řekl Ježíš?" Po chvilce mlčení se přihlásil Pepíček. Když ho kněz vyvolal, hrdě odpověděl: "Ježíš řekl: Otče, odpusť jim, neboť nevědí co činí."

Lidé ve farnosti

P. Zbigniew Jan Czendlik,děkan

P. Dr. ZbigniewJan Czendlik

Děkan farnosti Lanškroun, navíc stanovený za administrátora excurrendo Římskokatolických farností Luková a Žichlínek a kostelů v Albrechticích, Sázavěa Horním Třešňovci.
tel.: 465 322 508, 777 090 603
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeho poradními sbory jsou ekonomická a pastorační rada farnosti, a pastorační asistentky

Právě když se obrátím ke Kristu a vydám mu svou osobnost, začínám teprve mít svou vlastní.