Jde misionář Grónskem a potká dva Eskymáky, ani táhnou uloveného tuleně od moře. Dívá se, jak se s ním pachtí, pak mu to nedá a zeptá se jich:
„Poslyšte, proč toho tuleně táhnete za nohy? Vždyť vám to jde proti srsti strašně špatně. Zkuste ho vzít za hlavu, po srsti vám to půjde lépe.“
Eskymáci ho poslechnou a vezmou tuleně za hlavu. Táhnou, táhnou, po chvíli se jeden z nich otočí na druhého a říká:
„Poslyš, ten misionář asi vážně bude chytrej člověk. Ono nám to jde opravdu mnohem líp.“
„Líp?!“ vyprskne druhý. „Vždyť se podívej – vracíme se k moři!“

Lidé ve farnosti

P. Zbigniew Jan Czendlik,děkan

Zbigniew Jan Czendlik

Děkan farnosti Lanškroun, navíc stanovený za administrátora excurrendo Římskokatolických farností Luková a Žichlínek a kostelů v Albrechticích, Sázavěa Horním Třešňovci.
tel.: 465 322 508, 777 090 603
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeho poradními sbory jsou ekonomická a pastorační rada farnosti, a pastorační asistentky

U většiny lidí se nevíra v určitou věc zakládá na slepé víře v jinou.
Georg Christoph Lichtenberg