Sejde se katolický kněz, mohamedánský imám a židovský rabín. Baví se o víře a začnou se také bavit o síle modlitby. Katolický kněz říká: To jsem jednou šel zaopatřovat nemocného do vzdálené vesnice. Jdu přes les, pole a louky, naráz se přihnaly mraky, šílená bouřka, průtrž mračen, nebylo kam se schovat. Tak kleknu, prosím Boha o ochranu. Naráz - všude okolo liják, nade mnou modrá obloha a já jsem v suchu došel až k cíli. Mohamedán na to: To je nic, tobě šlo jen o zdraví, mě šlo přímo o život. Jel jsem na velbloudu pouští. Naráz se přihnala písečná bouře, nebylo kam se schovat. Padnu k zemi a prosím Aláha o ochranu. Naráz - všude okolo bouře, nade mnou modrá obloha a já jsem v bezpečí dojel k cíli. Židovský rabín na to: Pánové, to není nic proti tomu, co jsem zažil já. Jdu v sobotu v Paříži po hlavní ulici a naráz uvidím na zemi plnou peněženku. Chci ji zdvihnout, ale naráz si uvědomím, že je sobota - šabat a já se nesmím dotýkat peněz. Přece tam ale tu peneženku nemůžu nechat ležet. Pozvednu oči k nebi, modlím se k Hospodinu. Naráz - všude okolo sobota, nade mnou úterý.

Pastorace

Svátosti

Příprava na přijetí svátosti křtu pro mladistvé a dospělé
- probíhá individuálně nebo ve skupinkách podle domluvy

Příprava rodičů na přijetí svátosti křtu jejich malými dětmi
- probíhá individuálně podle domluvy

Příprava na přijetí svátosti manželství

Příprava na přijetí svátosti biřmování
- dle ohlášení (jednou za dva až tři roky)

Příležitost ke svátosti smíření
 - Pátek 17:30-17:50 (sv. Václav),

- První pátek v měsíci od 17:00 po dobu adorace (sv.Václav)

- Sobota 17:30-17:50 (sv. M. Magd./Václav)

Návštěvy nemocných (svátost smíření)
- po dohodě s duchovním správcem

Návštěvy nemocných (svaté přijímání)
 - v úterý - jednou za 14 dní nebo podle domluvy + v úterý před 1. pátkem  P.Krajíček z Brandýsa n.O. (dle dohody)

- je nutné zavolat duchovnímu správci na mobil: 777 09 06 03

Příprava k prvnímu svatému přijímání a vyučování náboženství pro děti a mládež
- dle rozvrhu v učebně

Doklady
- Potřebujete-li nějaký doklad o přijetí svátostí, vydáme jej na vyžádání v kanceláři farnosti.

Návštěvy nemocných v nebezpečí smrti (zaopatřování)

Nemusím, a ani nemohu, rozumět všemu, co Otec dělá a jak smýšlí. Nejsem zodpovědný za to, čemu nerozumím. Jsem zodpovědný za to, čemu rozumím.
Dan Drápal, z knihy: Krutý Bůh?