Jeden bohatý muž zemře, přijde do nebe a ptá se, zda se může vrátit na zem pro něco, co tam zapomněl. Jeho přání je výjimečně vyhověno. Po návratu na zem začne sbírat všechno zlato za život získal. Naskládal si zlaté cihly na krosnu a vrátil se do nebe. U vstupní brány se ho anděl ptá, pro co se na zem vracel a on mu pyšně ukazuje své zlato. Anděl odpovídá: Ale proč sem do nebe nosíš tyhle dlažební kostky? (Bible Zj 21,21: A náměstí toho města je z ryzího zlata jako z průzračného křišťálu.)

Základní informace

Farnost leží v nejvýchodnějším, Ústeckoorlickém vikariátu Královéhradecké diecéze. Je jednou z jeho 51 farností.

Správcem farnosti je P. Zbigniew Czendlik, děkan, ve farní kanceláři
také pomáhají pastorační asistentky Anna Gregorová a Jitka Kračmarová. Ve farnosti působí trvalý jáhen Karel Tuháček.

nám. A. Jiráska 2
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jak najít lanškrounskou faru - pro motorizované

Nezajímá mne, co ten člověk, kterého mi ukazuješ, ví. Totiž ví i slovník. Zajímá mne, jaký je.
Antoine de Saint Exupery