Sedí babička v parku na lavičce a modlí se: "Pane, já už jsem zase nevyšla s důchodem, pošli mi, prosím, nějak stovku." Zaslechne to nějaký mladý muž a říká jí: "Prosím vás, babičko, přece nebudete věřit takovým pověrám... Tady máte padesátikorunu a už se nemodlete." Babička chvilku počká, až se onen muž vzdálí a pak říká: "Děkuju Ti Pane. A příště mi to, prosím, neposílej po takovém neznabohovi."

Základní informace

Farnost leží v nejvýchodnějším, Ústeckoorlickém vikariátu Královéhradecké diecéze. Je jednou z jeho 51 farností.

Správcem farnosti je P. Zbigniew Czendlik, děkan, ve farní kanceláři
také pomáhají pastorační asistentky Anna Gregorová a Jitka Kračmarová. Ve farnosti působí trvalý jáhen Karel Tuháček.

nám. A. Jiráska 2
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jak najít lanškrounskou faru - pro motorizované

Co si lidé myslí o mně se stává stále méně důležité, co si myslí o Ježíši skrze mě je kritické.
Sir Cliff Richard