Jeden kněz navštívil druhého, když se zrovna modlil breviář, a překvapeně mu říká: "Ty se modlíš breviář a při-tom kouříš ?"
"No ano, ale já to mám povoleno od biskupa," odpovídá tázaný.
Zakrátko ho navštíví znovu a říká mu: "Tak já jsem se ptal biskupa a ten mi to nepovolil."
"A jak ses ptal ?"
"Jestli smím kouřit, když se modlím breviář, a biskup mi odpověděl, že by to bylo neuctivé."
"Tak to ses zeptal špatně. Já jsem se zeptal, jestli se smím modlit, když kouřím, a biskup mi řekl, že ano, že dobře využiji čas."

Základní informace

Farnost leží v nejvýchodnějším, Ústeckoorlickém vikariátu Královéhradecké diecéze. Je jednou z jeho 51 farností.

Správcem farnosti je P. Zbigniew Czendlik, děkan, ve farní kanceláři
také pomáhají pastorační asistentky Anna Gregorová a Jitka Kračmarová. Ve farnosti působí trvalý jáhen Karel Tuháček.

nám. A. Jiráska 2
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jak najít lanškrounskou faru - pro motorizované

Nemusím, a ani nemohu, rozumět všemu, co Otec dělá a jak smýšlí. Nejsem zodpovědný za to, čemu nerozumím. Jsem zodpovědný za to, čemu rozumím.
Dan Drápal, z knihy: Krutý Bůh?