XIV. ročník mezinárodního varhanního festivalu

09 - 29 Varhanní festivalSlavíme sto let republiky s varhanní hudbou (Česká Třebová, kostel sv. Jakuba Většího) Podrobnosti plakát - VIZ <ZDE>

FARNÍ DEN

farni den 2018Ve čtvrtek 27.9.2018 se koná farní den. Zahájení mší svatou v 16.30 hodin. Podrobnosti ZDE

Rozvrh výuky náboženství

rozvrhRozvrh výuky náboženství, školní rok 2018/19 <klik>

Kněží na palubě balonu

balon kneziNikdy jsem neletěl balonem, ale kniha Pět neděl v balonu měla v mládí své kouzlo, podobně jako další knihy od Julese Verna. Už samotná představa někdy stačí k tomu, aby se člověk "vznesl" do výšky a cestoval... V posledním čísle Adalbertu, měsíčníku královehradecké diecéze se objevila fotografie s nápisem Kněží na palubě balonu a pod ní text - Své rajóny si v červenci z výšky obhlédli kněží z Litomyšle a České Třebové.

Číst dál: Kněží na palubě balonu

Obnova kříže - Dolní Třešňovec

P1080331Před více než rokem napsala paní Lada Sitová pěkný článek, který informoval o obnově kříže na žichlínských poldrech. Viz: http://www.farnostla.cz/index.php/37-aktuality/1793-novy-zivot-stareho-krize  O posvěcení kříže tehdy informovalo také velmi hezky lanskrounsko.cz viz.: https://www.lanskrounsko.cz/cz/7093-kriz-byl-znovu-posvecen Jsem rád, že slibovaná lavička tam je už instalována a kdokoli může usednout v těchto místech, a nejenom počítat vagony nákladních vlaků a nebo stopovat, zda Pendolino jede na čas :)

Číst dál: Obnova kříže - Dolní Třešňovec

"RETRO" rytmická mše

retroPřijměte prosím pozvání do kostela sv. Jakuba Většího v České Třebové na "RETRO" rytmickou mši, která se koná 2. září 2018 v 9.30 hodin. Podrobnosti v pozvánce: <klik>

Svatovavřinecká pouť v Květné

Svatovavrinecka pout 2018 posl.verzeSvatovavřinecká pouť v Květné - neděle 12. srpna 2018 podrobnosti plakátek klik

Poutní mše svatá - Albrechtice

poutni mse albrechticeMše svatá 29.7. 2018 ve 14.00 hodin. v kostele sv. Anny v Albrechticích

sloužit budou P. Ladislav Heryán a P. Zbigniew Czendlik

pro zvětšení <klik>

Člověk, který měl smůlu, má skoro vždycky štěstí, že to s ním nedopadlo ještě hůře.
Mark Twain