Přišel Kohn za rabínem: " Rabi, malér! Mám syna, kluk chytrej, hlava otevřená, mohl být skoro rabín a on se nechal pokřtít!" Rabi odpovídá: "Kohn, to říkaj ausgerechnet mně? Vždyť já taky mám syna, kluk chytrej, hlava otevřená, mohl být skoro rabín a taky se nechal pokřtít! To nemůžeme tak nechat, jdeme za vrchním rabínem!" U vrchního rabína svému představému povídají: "Rebe, poslouchaj nás, oba máme syny, hlavy otevřený, mohli být skoro rabíni a nechali se pokřtít!" Na to vrchní rabin: "A to říkaj ausgerechnet mně? Vždyť já mám taky syna, kluk chytrej, hlava otevřená, už mohl být skoro rabín a on se nechal pokřtít! To nemůžeme tak nechat!" Vrchní rabi s nimi jde do synagógy a modlí se: Veliký Adónaj, máme problém. Všichni máme syny, kluci chytří, hlavy otevřené, mohli být skoro rabíni a oni se nechali pokřtít!" Zahřmí a shůry se ozve hlas: "Pánové, tohle vy říkáte ausgerechnet mně?"

Koncert - Principals

Koncert Principals - kostel CČE

viz plakát pro zvětšení  <klik>

koncert 26112017

Nábor do Registru dárců

plakátek <klik> pro zvětšení

dren

Farní den - fotogalerie

farni den 2017

Dne 27. září se konal ve skautské klubovně a jejím blízkém okolí farní den. Zahájen byl mší svatou uvnitř klubovny a poté již pokračoval program venku. Pro děti byly připraveny různé hry, bylo možné si opéci špekáčky nad ohněm, občerstvit se přineseným pohoštěním a setkat s přáteli. Nejlepší výpovědí o tomto setkání je soubor fotografií, jejichž autorem je Zdeněk Gregora a dovolujeme si je uveřejnit na externí fotogalerii. K nahlédnutí zde: https://farnostla.rajce.idnes.cz/FARNI_DEN_2017/

FARNÍ DEN 2017

farní den 2017FARNÍ DEN 2017

se koná ve středu 27.9.2017

zahájení od 16.30 hod. mší svatou

Všichni jste srdečně zváni!

Podrobnosti na letáčku <klik>

Objevování křesťanství

jeden životKurz - Objevování křesťanství

Každý čtvrtek od 14.9. 2017 v 18.00 hodin

poslechová místnost Městské knihovny, nám. Al. Jiráska

Podrobnosti - plakát <klik>

Svatovavřinecká pouť

pout svatovavrineckaSvatovavřinecká pouť - neděle 13. srpna 2017 v Květné, podrobnosti <klik> plakát

Digitalizace a 3D vizualizace kostelů

S využitím nejmodernější technologie pro digitalizaci a vizualizaci interiérů Indoor3D si můžete prohlédnout kostel sv.Václava v Lanškrouně a kostel Narození sv. Jana Křtitele v Žichlínku.

Jde o nový informační systém propojený s virtuální prohlídkou. Zajděte například do sakristie, abyste zjistili aktuální rozpis bohoslužeb. Případně můžete využít fulltextového vyhledávání.

Zajímavá je také funkce pro navigaci. I když náš kostel je relativně malý, při větších stavbách také přijde vhod. Stačí například vyhledat východ a kliknout na "Route - Navigate to here" a pak stačí sledovat modré šipky na zemi.

Také si můžete snadno náš kostel proměřit. Zajděte na symbol "oka" a zvolte "Show measurements". najeďte na místo odkud chcete měřit a pravým tlačítkem myši vyberte "Start measurement". Podobně měření ukončíte.

Lanskroun   Zichlinek

Kostel sv. Václava                         Kostel Narození sv. Jana Křtitele

Poutní mše svatá v Albrechticích

mse svat

16.7. v 14.00 hod. Poutní mše svatá v Albrechticích v kostele sv. Anny <klik>

Láska ukazuje člověku cíl jeho života. Rozum ukazuje prostředky, jak jej uskutečnit.
Tomáš Garrigue Masaryk