GRATULACE PREZIDENTU REPUBLIKY

duka prezVážený pane prezidente,

dovolte mi, abych Vám poblahopřál ke znovuzvolení prezidentem této země. Přeji Vám do dalších let především zdraví a vědomí, že Vaše funkce prezidenta republiky znovu potvrzená, je službou. Službou všem občanům bez rozdílu.

A nám společně, všem občanům této země přeji, aby to byla služba v duchu lásky a pravdy, tak, jak to připomíná prezidentská standarta.

Upřímně zdravím a žehnám Vám

Dominik kardinál Duka OP arcibiskup pražský, primas český a předseda České biskupské konference

ZDROJ: http://www.dominikduka.cz/vyjadreni/gratulace-prezidentu-republiky/

Zvolme prezidenta s Boží pomocí, modlitbou a užívejme rozum

ROZHOVOR S KARDINÁLEM DOMINIKEM DUKOU, ARCIBISKUPEM PRAŽSKÝM

Doporučujete nějakého kandidáta?duka

Volby nejsou církevní aktivitou, ale občanskou aktivitou, proto nejsme kompetentní oslovovat spoluobčany jako církev. Z toho plyne, že biskupové či kněží nevstupují do předvolebních kampaní. Podle církevních předpisů máme vyzývat laiky k účasti na volbách, připomenout kriteria výběru, ale nemáme nikoho konkrétně jmenovat. Jde i o to, že lidé jsou přece dospělí, když mají voličské právo a dokáží se rozhodnout podle svého nejlepšího svědomí. Ani jako předseda ČBK nejsem kompetentní ve věci, kde jsou lidé občané a ne jen věřící. Jako biskup bych neměl říkat volte Františka nebo Jana, jsou mi milí, jsou z té dobré strany a podobně. Můžu možná říci, koho volím já, ale rozhodně nemohu nikoho z občanů k ničemu vyzývat. Já se zdržuji i onoho osobního vyjádření, abych nebyl obviněn ze zasahování do oblasti, která mi nenáleží.Popravdě řečeno bylo by hodně těžké odlišit, kde mluvím jako biskup v této funkci, a kde se vyjadřuji jako běžný občan.

Číst dál: Zvolme prezidenta s Boží pomocí, modlitbou a užívejme rozum

Reakce na článek P. Marka Orko Váchy

Vacha

Účastníci nedělních bohoslužeb v kostele sv. Václava obdrželi 21. ledna 2018 nakopírovaný list A5 obsahující text římskokatolického kněze P. Marka Orko Váchy. Text, který byl původně určen pro Katolický týdeník, ale který v něm nebyl uveřejněn z toho důvodu, že se autor nesnažil  korigovat jisté doslovné vyjádření a k textové dohodě nedošlo a příspěvek byl redakcí KT odmítnut. Tímto odmítnutím text získal určitou exkluzivitu  a začal se šířit jiným způsobem... (pokračování níže)

Číst dál: Reakce na článek P. Marka Orko Váchy

Ekumenické setkání 18.1.2018 v 18.00 hod.

EKUMENKA2018 pro zvětšení kliknout ZDE

MAŠKARNÍ KARNEVAL

karneval 2018Maškarní karneval 27.ledna 2018 ve 14.00 hodin na lanškrounském zámku.  Podrobnosti na plakátku - pro zvětšení <klik>

Večerní prohlídky poutního areálu na Hoře Matky Boží

kraliky prohlidky

Pro zvětšení plakátku <klik>

BETLÉMSKÉ SVĚTLO 2017

Betlémské světlo 2017Skauti a skautky přivážejí Betlémské světlo....

Sobota 23.12.2017 od 9.00 - 12.00 hodin ve vestibulu lanškrounské radnice

Viz. plakátek - pro zvětšení <klik>

Modlitba Otčenáš - změna?

Otčenáš kostel Pater noster JeruzalémKdosi mi říkal, že ve zprávách v českém radiu a hlavně po jakési reklamě na spotřební zboží zaznělo „převratné“ sdělení, jak papež chce změnit modlitbu Otčenáš…. Klid, sděluji známému, už to, že se tímto zaobírá světské medium, které mezi banální zprávy vloží toto předvánoční zpravodajství bude nějaká nafouklá rošťárna.  A  svět si pak nakonec možná vcelku zbytečně řekne – ti katolíci musí být slepé ovce, když se staletí modlí úplně jinak, než mají… Když se ale člověk seznámil s tím o co šlo, je třeba se usmívat banalitě, a dovolím si říci – zbytečnému víření vod, ke kterému je možná i jalové cokoli dodávat, ale přesto bych rád, pár slov níže.

Číst dál: Modlitba Otčenáš - změna?

Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li na tváři úsměv.
Percy Bysshe Shelley