Svatovavřinecká pouť v Květné

DEN PRO RODINU A MANŽELSTVÍ

LETÁK-DPR 2019DEN PRO RODINU A MANŽELSTVÍ - POZVÁNKA <zde>

Farní výlet na Svatou Horu u Příbrami

svatá hora 1Vyjeli jsme 8. června v 6 h. ráno a po 4 hodinách jízdy (s jednou zastávkou)  jsme byli na místě. Už první venkovní pohled na areál byl pěkný a detailní prohlídka v 11 hodin s průvodkyní nám skoro brala dech.  S tichým obdivem jsme si  prohlíželi bohatou malířskou a štukatérskou výzdobu celého rozsáhlého komplexu. Centrální chrám byl v 17.století postaven jezuity a nejprve s 2 velkými otevřenými oltáři podle italského vzoru. Ovšem později musel být jeden z nich obezděním uzavřen, protože naše podnebí je přece jen jiné než ve slunné Itálii.

Číst dál:  Farní výlet na Svatou Horu u Příbrami

DIECÉZNÍ SETKÁNÍ DĚTÍ V HRADCI KRÁLOVÉ

P1020646V sobotu 8. června 2019 proběhlo v Hradci Králové diecézní setkání dětí. Téma setkání neslo název: "Opustit svůj břeh". Z naší farnosti se vypravila pod vedením katechetky Jany Kuťákové na setkání devítičlenná skupina děvčat. Děti z  různých koutů diecéze zaplnily celý kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde se v úvodu setkání konala mše svatá sloužená otcem biskupem Janem Vokálem. Po celé dopoledne probíhal v Novém Adalbertinu, v kostele Panny Marie a na Církevní základní škole program na určených stanovištích. Celkem bylo možné vybírat z 11-ti různých míst.

Číst dál: DIECÉZNÍ SETKÁNÍ DĚTÍ V HRADCI KRÁLOVÉ

EKUMENICKÉ SETKÁNÍ U SV. VÁCLAVA

Ekumenické setkání 2019Ve středu 12.června 2019 se koná ekumenické setkání v 18. hod. v kostele sv. Václava. Všichni jsou srdečně zváni. Viz: <zde>

Misijní koláč - poděkování

misijni kolacMilí přátelé,
děkuji všem, kteří se zapojili do akce Misijní koláč a napekli koláče, jiné pečivo a další dobroty, sešlo se toho hodně a vše se úspěšně prodalo. Děkuji světluškám za upečení a krásné zabalení sušenek, připojily také srdíčka s přáním, bylo to milé. Dále děkuji ženám, které pečivo prodávaly a skautům, kteří nám zapůjčili stoly.
Výtěžek činí 10 750 Kč a bude zaslán na potřeby misijního díla.
Ludmila Šebrlová

NOC KOSTELŮ 2019

Noc kostelu 201924.5. 2019 se koná Noc kostelů 19:00 - 21:00 hodin. Připraven je krásný program a je z čeho vybírat. Jste srdečně zváni !  Viz: <ZDE>

Níže foto a pozvánka: Pantomimické doteky /Divadlo MIMo/ a Zpětné zrcátko /folková kapela/

Číst dál: NOC KOSTELŮ 2019

Mgr. Karel Tuháček

Dne 20.5. 2019 v 14.00 hodin v kostele sv. Václava poděkujeme Bohu za dar života bratra Karla Tuháčka. Viz. <zde> / A velmi rád bych připojil jednu vzpomínku: http://www.farnostla.cz/index.php/duchovni-koutek2/1791-jahenske-sveceni

parte karel tuháček

U většiny lidí se nevíra v určitou věc zakládá na slepé víře v jinou.
Georg Christoph Lichtenberg