Primice Ondřeje Špinlera

sveceniPrimiční mše svatá v kostele sv. Mikuláše v Dolní Dobrouči.  V neděli 14. května v 15.00 hod. (modlitba růžence od 14.25), po slavnostní bohoslužbě bude následovat společné agapé v D-centru

Více zde:http://primice.cz/index.php/ondrej-spinler/    http://www.farnostdobrouc.cz/news/primice-ondreje-spinlera-14-5-2017/

VEMLAD - Večer mladých

vemladVečer mladých orlickousteckého vikariátu.

5.května 2017  Choceň - pozvánka  <klik>

Misijní koláč

kolacS drobným ohlédnutím se vrátíme k akci zvané Misijní koláč. Je to tradiční akce Papežských misijních děl, která se konala v naší farnosti na Květnou neděli po mši svaté v Kavárně U Pastýře. Objevila se tu spousta různých dobrot, perníčků, koláčků a rukodělných výrobků od dětí i dospělých.

Číst dál: Misijní koláč

Fara na prodej

fara damnikov

K prodeji je nabízena budova barokní fary č.p. 1 v Damníkově. Hlavní budova fary (1754–61) je v zásadě jednopatrová, obdélná, s drobnými přízemními přístavky uprostřed severního a jižního průčelí, jen z malé části podsklepená, vystavěná převážně z kamenného zdiva s cihelnými doplňky. Vodorovné konstrukce a krov jsou z masivního dřeva. Mansardová střecha i sedlové stříšky přístavků jsou kryté eternitem. V přízemí je předsíň, hlavní vstupní chodba, čtyři velké místnosti a kuchyň.

Číst dál: Fara na prodej

3. POUŤ NA MARIÁNSKOU HORU

pozvánka  <klik> obrázek:

3pout

Zamyšlení nad Kajícníkem

kajicnik4Dne 18. dubna jsem měl možnost účastnit se veřejné diskuze na téma socha kajícníka a její umístění. Debata byla věcná, bouřlivá a občas i velmi emotivní. Na této diskuzi mě velice zamrzela jedna věc: u některých účastníků vyvolala dojem, že lidé pravidelně navštěvující kostel, se nad ostatní vyvyšují. Chtěl bych říci, že došlo k velikému nepochopení – nedorozumění. Nikdy bych si o sobě nedovolil tvrdit, že jsem lepší, než druhý člověk, protože jsem si vědom toho, že sám mám velice chyb. Písmo říká: „Nesuďte a nebudete souzeni". Ale hlavně bych se chtěl ještě jednou ohlédnout nad hlavním aspektem této diskuze: socha kajícníka v kompozici sousoší s křížem, na kterém je Ježíš Kristus.

Číst dál: Zamyšlení nad Kajícníkem

Beseda "Kam s ním?"

krizekDne 18. dubna 2017 probíhala veřejná diskuze k soše Kajícníka u kostela sv. Václava za účasti samotného autora sochy. Uspořádáním této besedy se vyšlo vstříc, jak veřejnosti, tak samotnému autoru sochy, který ve svém nedávném dopise zastupitelům města sdělil: "Rád bych vedl diskuzi i s širší veřejností..". A to se i nakonec stalo. Velké poděkování patří městu, které prostor pro diskuzi vytvořilo a všem, kteří se zúčastnili. Setkání bylo přítomno necelých čtyřicet lidí a jejich názory se doplňovaly o různé úhly pohledu na věc. Bylo ale hned od počátku zřejmé, že těžiště diskuze nesměřuje až tak ke zvacímu sloganu: "Kam s ním?", ale spíše k ujištění přítomných, že místo před před křížem je ideální varianta.

Číst dál: Beseda "Kam s ním?"

Martin Luther a katolická církev

Pozvánka na přednášku - Rudoltice. Pro podrobnější informace pozvánka níže <klik>

Martin Luther

Možná proto nás Bůh nemůže vyslyšet, že si z Něj děláme prostředek, a ne střed.
Sabine Naegeliová: Noc je plná hvězd