Jeden ze snoubenců, kteří se připravovali na manželství, telefonoval na faru:
„Otče, poraďte nám nějaký biblický citát na svatební oznámení, chceme tam dát jen odkaz.“
„Dobře… Tak tam zkuste dát 1 Jan 4,18.“
Ovšem v telefonu bylo špatně slyšet. Na svatebním oznámení se pak místo 1 Jan 4,18 (Strach nemá v lásce místo, protože dokonalá láska strach vyhání.) objevil citát Jan 4,18 (Pět mužů už jsi měla, a ten, kterého máš teď, není tvůj muž.)…

Misijní koláč - poděkování

misijni kolacMilí přátelé,
děkuji všem, kteří se zapojili do akce Misijní koláč a napekli koláče, jiné pečivo a další dobroty, sešlo se toho hodně a vše se úspěšně prodalo. Děkuji světluškám za upečení a krásné zabalení sušenek, připojily také srdíčka s přáním, bylo to milé. Dále děkuji ženám, které pečivo prodávaly a skautům, kteří nám zapůjčili stoly.
Výtěžek činí 10 750 Kč a bude zaslán na potřeby misijního díla.
Ludmila Šebrlová

NOC KOSTELŮ 2019

Noc kostelu 201924.5. 2019 se koná Noc kostelů 19:00 - 21:00 hodin. Připraven je krásný program a je z čeho vybírat. Jste srdečně zváni !  Viz: <ZDE>

Níže foto a pozvánka: Pantomimické doteky /Divadlo MIMo/ a Zpětné zrcátko /folková kapela/

Číst dál: NOC KOSTELŮ 2019

Mgr. Karel Tuháček

Dne 20.5. 2019 v 14.00 hodin v kostele sv. Václava poděkujeme Bohu za dar života bratra Karla Tuháčka. Viz. <zde> / A velmi rád bych připojil jednu vzpomínku: http://www.farnostla.cz/index.php/duchovni-koutek2/1791-jahenske-sveceni

parte karel tuháček

Přednáška Rostislava Staňka

JS.Ofirika.Lanškroun.09.05.2019Přednáška Rostislava Staňka spojená s promítáním o kmeni Ofirika v Jižním Sudánu těsně po skončení občanské války. Dne: 9.5.2019 v 18.00 hodin. Viz. <ZDE>

Misijní koláč 12.5.2019

koláč

Misijní koláč - v neděli 12.5.2019, podrobnosti na plakátku - viz. ZDE

KAZATEL KALAŠNIKOV - Sam Childers

samKazatel, motorkář a ochránce sirotků Sam Childers - přijďte si poslechnout silný životní příběh.... 30.4.2019 Církev Bratrská Tykačova 1183, Česká Třebová

Viz. ZDE

BENEFIČNÍ TALK SHOW

pozvankaBenefiční talk show Zbigniewa Czendlika POSTEL, HOSPODA, KOSTEL, Roškotovo divadlo, Ústí nad Orlicí 30.5.2019 19.00 hodin

viz : ZDE

Malé ohlédnutí za plesem

Ples2015

Malé ohlédnutí za plesem - Ludmila Šebrlová

Ono se řekne ples, ale málokomu dojde, co se za tím skrývá. Pokud jednou zkusíte, tak pochopíte. I dnes se najdou lidé, kteří do toho jdou s nadšením. Jmenuji spolky, organizace a skupiny obětavců všeho druhu. Hudební skupiny a sály jsou většinou zamluveny již dva roky dopředu. A co víc, pokud chceme termín před postní dobou, to je další úskalí.

Číst dál: Malé ohlédnutí za plesem

Hnutí srdce není něco, na čem by se dalo ušetřit. Dávat, ze svého srdce, to je jako vyklenout most přes propast své samoty. A dáváš-li ze svého srdce, nestarej se komu. Budou ti totiž říkat: „Ten si to nezaslouží!“ Jako by šlo o nějaké zboží, kterého je škoda. Dokonce i člověk, který ti nemůže dát nic, o co bys stál, ti může posloužit tím, že dáváš ty jemu, neboť skrze něj tak sloužíš Bohu.
Antoine de Saint Exupery