Svatovavřinecká pouť

pout svatovavrineckaSvatovavřinecká pouť - neděle 13. srpna 2017 v Květné, podrobnosti <klik> plakát

Digitalizace a 3D vizualizace kostelů

S využitím nejmodernější technologie pro digitalizaci a vizualizaci interiérů Indoor3D si můžete prohlédnout kostel sv.Václava v Lanškrouně a kostel Narození sv. Jana Křtitele v Žichlínku.

Jde o nový informační systém propojený s virtuální prohlídkou. Zajděte například do sakristie, abyste zjistili aktuální rozpis bohoslužeb. Případně můžete využít fulltextového vyhledávání.

Zajímavá je také funkce pro navigaci. I když náš kostel je relativně malý, při větších stavbách také přijde vhod. Stačí například vyhledat východ a kliknout na "Route - Navigate to here" a pak stačí sledovat modré šipky na zemi.

Také si můžete snadno náš kostel proměřit. Zajděte na symbol "oka" a zvolte "Show measurements". najeďte na místo odkud chcete měřit a pravým tlačítkem myši vyberte "Start measurement". Podobně měření ukončíte.

Lanskroun   Zichlinek

Kostel sv. Václava                         Kostel Narození sv. Jana Křtitele

Poutní mše svatá v Albrechticích

mse svat

16.7. v 14.00 hod. Poutní mše svatá v Albrechticích v kostele sv. Anny <klik>

Poutní koncert v Albrechticích

koncert16.7. v 15.30 hod. Poutní koncert v Albrechticích v kostele sv. Anny <klik>

Pozvánka - Setkání přátel Anny Bohuslavy Tomanové

Anicka setkaniSetkání přátel Anny Bohuslavy Tomanové dne 10. června 2017 v Klášterci nad Orlicí. Téma: Anička a Fatima. Pozvánka přiložena. Prokliknout pro zvětšení. <klik>

Ekumenické setkání

Ekumena 2017

Nový život starého kříže

kriz poldrŽichlínský poldr je nejen důležitou stavbou, která má zadržet vodu v případě hrozby povodní, ale také příjemným cílem výletů nejen cykloturistů. Ty, kteří sem přijíždějí podjezdem po polní cestě od Žichlínka, vítá nedaleko železniční trati velký kamenný kříž.

Číst dál: Nový život starého kříže

Primice Ondřeje Špinlera

sveceniPrimiční mše svatá v kostele sv. Mikuláše v Dolní Dobrouči.  V neděli 14. května v 15.00 hod. (modlitba růžence od 14.25), po slavnostní bohoslužbě bude následovat společné agapé v D-centru

Více zde:http://primice.cz/index.php/ondrej-spinler/    http://www.farnostdobrouc.cz/news/primice-ondreje-spinlera-14-5-2017/

Kněz je láskou Kristova srdce.
Sv. Jan Maria Vianney