Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

151.jpg
169.jpg
202.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Tatínek jede s těhotnou manželkou do porodnice, mnoho času již nezbývá a tak ujíždí co může. Jejich nejmladší dítě se dožaduje pozornosti. "Tatí,..." "Později holččičko!" odsekne tatínek. Dojedou k porodnici a tatínek: "Copak jsi chtěla, holčičko?" "Nó, už nic tati, já jen, že jsme zapomněli maminku doma."

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

tel: + 420 775 090 611
email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
            Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IČO: 44471041
Číslo účtu: 132 234 9349/0800

 

    Kontakty:

Zbigniew Jan Czendlik - děkan
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  (pracovní)
tel.: 775 090 611
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  (osobní)

Hana Skalická - pastorační asistentka
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 605 756 624

Aktuality

Rozsviť své světlo...

vigilie 2021Blíží se slavení Velikonoční vigilie...
Uplynul rok a stále je nemožné se zúčastnit této oslavy v obvyklém rozsahu a širším společenství. A tak je tu opět možnost, stejně jako před rokem, rozsvítit svíci, rozsvítit světlo. Dát najevo i tímto obyčejným způsobem, že život má naději, navzdory všemu. Malé světlo může být vyjádřením velké lidské touhy překonávat obtíže a čelit jim. A pro mnohé i vyjádřením víry v Toho, který je Světlem pro náš život.

Je možné takto vzpomenout i na ty, kteří nás v uplynulé době opustili a vyjadřit tak symbolicky naši vzpomínku, naše poděkování, naše smíření...

Číst dál: Rozsviť své světlo...

VELIKONOČNÍ SVÁTKY 2021

Velikonoční svátky v LANŠKROUNĚ

Milí farníci,

ani v letošním roce nám situace v naší zemi bohužel neumožňuje slavit Velikonoce tak, jak jsme byli zvyklí - ve společenství celé farní rodiny.

V naší farnosti budeme tyto sváteční dny prožívat následovně:

Číst dál: VELIKONOČNÍ SVÁTKY 2021

Zemřel P. František Lízna

liznaObětavý kněz, originální člověk s nevšedním osudem. Jezuita, který dokázal obětavě sloužit těm, co to potřebovali. Jak napsal zcela přesně na sociální síti kněz P. Romuald Rob - odcházejí nám disidenti a skuteční ošlehaní pastýři. Otec Lízna byl znám svou laskavostí a velkorysostí, byl mužem modlitby a služby. Sobotní MF DNES na straně 13 věnovala drobnou vzpomínku úmrtí slavného rodáka z Jevíčka, jak byl v článku označen. Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 12. března při mši svaté v 15.00 hodin v brněnském jezuitském kostele Nanebevzetí Panny Marie. Tělo bude uloženo do krypty kostela. Mši svatou, které bude předsedat kardinál Dominik Duka bude v přímém přenosu přenášet televize NOE. 

Vzpomínka: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1185258379-cesty-viry/408235100051009-musim-jit-dal/?fbclid=IwAR0pYZnxW8gP-2atwCKb1EPSLa37TSq5jKAJ3hfS_9Brw6Vy6XXQvcnvIRI

Číst dál: Zemřel P. František Lízna

Obnovený kříž před kostelem sv. Václava

PC010020Město Lanškroun nechalo v letošním roce obnovit klasicistní kamenný kříž s figurou ukřižovaného Krista. Tento kříž stojící na nám. A. Jiráska v Lanškrouně a je datován rokem 1880. Na zadní straně podstavce je kromě datace vysekán i německý nápis „Bete fur den Stifter dieses Kreuzes“ (česky „Modlete se za zakladatele tohoto kříže“) a další datum renovace 1937 s písmeny J. u E. F. V přední části podstavce je vyobrazena figura Panny Marie Bolestné a úryvek z Matoušova evangelia v německém jazyce deklarujícím výrok římského setníka „To byl skutečně Boží Syn“. 

 

Číst dál: Obnovený kříž před kostelem sv. Václava

Plnomocné odpustky pro zemřelé

Apoštolská penitenciárie s osobním pověřením papeže Františka stanovila, že je letos možné získat plnomocné odpustky po celý měsíc listopad. Tato možnost plnomocných odpustků, která obvykle platí pouze od 1. do 8. listopadu, byla nyní prodloužena na celý měsíc z důvodu pandemie Covid-19. V  České republice je tato možnost i týden před 1. listopadem, tj. letos již od 25.10 2020. Celkově lze tedy odpustky spojené s návštěvou hřbitova letos získat kterýchkoli osm dní od 25. 10. do 30. 11. dle vlastní volby.

Více informací o podmínkách získání plnomocných odpustků můžete najít na stránkách Biskupství královéhradeckého – www.bihk.cz, popř. i na stránkách ostatních biskupství.

+ P. Pavel Jagoš +

Pavel JagošProhlížel jsem si náhodně weby okolních farností, abych se seznámil s tím, jak mají organizované informace, zápisy z pastoračních rad a nalezl náhodně informaci v Zápisu pastorační rady ve svitavské farnosti o úmrtí P. Pavla Jagoše. Kdo jste občas jezdívali například na Rychnov ke kapličce, tak jste jej znali... Dovolím si vložit jako vzpomínku několik fotografií z roku 2006 a krátký text (zdroj: https://www.ado.cz/2020/09/15/zemrel-p-pavel-jagos/) o jeho životě + FB profil s milými vzkazy https://www.facebook.com/pavel.jagos.9.  + foto z pohřbu: https://chemalda.rajce.idnes.cz/pohreb_P._Pavla_Jagose?(RIP)

Číst dál:  + P. Pavel Jagoš +

Neděle - svaté přijímání

Každou neděli po dobu, kdy jsou mše svaté slouženy bez účasti věřících, se bude od 10 hodin podávat svaté přijímání v kostele sv. Václava avšak bez možnosti se tam zdržovat.

Svatovavřinecká pouť na OIK TV

pout 2020Svatovavřinecká pouť v Květné na OIK TVV Květné, patřící pod obec Luková, se sešli místní a lidé z blízkého i vzdálenějšího okolí, aby si společně popovídali, zazpívali a vychutnali dobré jídlo. Stalo se tak při příležitosti tradiční Svatovavřinecké poutě. Tu otevřela mše svatá. Poté příchozím k tanci a poslechu zahrála dechová hudba Skaličané.

http://www.oiktv.cz/zpravy/tradicni-svatovavrinecka-pout-prilakala-mnoho-lidi/

Podkategorie

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Jsme-li příliš spojeni se zemí, může to narušit naše spojení s nebem.
Z knihy "Slova života 2006"