CENAP.CZ

g4216V sobotu 5.3. se v Brně konal akreditovaný seminář "NAPROHELP, úspěšná cesta k dítěti". NAPROHELP je metoda, která pomáhá řešit nechtěnou neplodnost bez poškozování zdraví, v souladu s morálním učením katolické církve, a při tom velice úspěšně. Postupně byla vypracovaná MUDr. Lázničkovou na základě zahraničních zkušeností i vlastních zkušeností jak z poradenské praxe, tak především z ambulantní gynekologické praxe.

Při využití NAPROHELP dochází k úspěšným otěhotněním i tam, kde se dříve nepodařilo otěhotnět cestou přes umělé oplodnění. Při respektování námi doporučených rad a postupů takto otěhotní a porodí 80% žen. Je potěšující, že metoda si získává stále větší pozornost i mezi dalšími gynekology. A to jak v České republice, tak i na Slovensku.  To potvrzuje i skutečnost, že přednášející byli nejen z České republiky, ale i lékařky ze Slovenska. A jako účastníci přijeli lidé, které problematik opravdu zajímala, z různých částí republik - od Karlových Varů , z Jižních Čech, od Olomouce i z Frýdku- Místku. Tímto seminářem se rozšířily řady těch, kdo chtějí pomáhat, a mají nejen empatii, poradenské dovednosti, ale především měli možnost získat znalosti nezmanipulované tlakem farmaceutických firem či nějakými osobními zájmy. Tento seminář se v CENAP plánuje opět na podzim- více na stránkách www.cenap.cz

(informace je vložena na podnět dr. Lázničkové, která nás oslovila s žádostí o vklad do farního časopisu Svítání, který už několik let nevychází, po dohodě jsme zvolili možnost zveřejnění na farních stránkách)

Myslím si, že svět je dnes úplně převrácený a tolik utrpení je tu proto, že je tak velice málo lásky v domovech a v rodinném životě. Nemáme čas pro své děti, nemáme čas na sebe navzájem, není čas, abychom se těšili jeden z druhého.
Matka Tereza