Pouští jde poutník, když najednou zpozoruje, že jej pronásleduje lev. Začne utíkat, avšak lev je stále blíž. Když už je těsně u něho, padne na kolena a prosí Boha: "Pane, vnukni tomu lvovi, prosím, křesťanské smýšlení!" Lev okamžitě padne na kolena, sepne packy, vzhlédne k nebi a říká: " Pane, děkuji ti za tento pokrm, který mi tak milosrdně posíláš do cesty..."

Přijďte podpořit Národní pochod pro život.

2530Kardinál Dominik Duka na závěr kázání na Zelený čtvrtek v pražské katedrále při Misse Chrismatis vyzdvihl nenahraditelnou roli rodiny. Odmítl stavět na piedestal kulturu rozkoše a sobectví. Zároveň poprosil všechny kněze, aby podpořili a pozvali na Národní pochod pro život, který se bude konat v sobotu 2. dubna 2016 v Praze.

Zdroj:  http://hnutiprozivot.cz/?a=72&b=2&id=2530, http://hnutiprozivot.cz/?a=71&b=1&id=2527

Přátelství poznám podle toho, že nemůže být klamáno, a pravou lásku podle toho, že nemůže být podvedena.
Antoine de Saint Exupery