Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

117.jpg
235.jpg
14.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Stáli jednou v jakési frontě dva pánové. Když už to trvalo delší dobu, otočil se jeden na druhého a začal: – Víte, ta doba dneska je dost hrozná, pořád nějaké zločiny, teď ten terorismus, katastrofy... Nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Chvíle ticha, pak druhý pokus: – A ta dnešní mládež, to je strašné, morálku to žádnou nemá, pořád jen ty diskotéky, alkohol, drogy, sex – nechtěl byste se dozvědět, proč to tak je a co s tím? – Nechtěl. Opět ticho. – A jestlipak víte, že existuje jedna stará kniha, která se jmenuje Bible, a tam je úplně všechno, co potřebujete pro život, jak přežít tuhle dobu, jak se zachránit; nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Po rozpačitém tichu se první muž vzchopil k poslednímu pokusu: – A víte, že Hospodin slíbil, že nás zachrání a že nás nenechá padnout, že se o nás postará? Nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Ale to už se dostali na řadu. Když pak odcházeli, zavolal druhý muž na prvního: – A teď vy, pane. Nechtěl byste se dozvědět, jak zní jedenácté přikázání? – No chtěl! – Mě neoblafneš!

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

DIECÉZNÍ SETKÁNÍ DĚTÍ

DSDV sobotu 21. května 2016 se konalo v Hradci Králové v Novém Adalbertinu Diecézní setkání dětí nazvané Cesta za pravým světlem. Tato nabídka Pedagogického a katechetického centra Biskupství královehradeckého mne zaujala a proto jsem přišla s podnětem a nabídkou oslovit děti ve farnosti a navštívit s nimi společně toto setkání. A tak se skupinka 17 dětí i dospělých vypravila do Hradce Králové...

Odjezd byl v časných ranních hodinách auty do Letohradu a poté se pokračovalo dále po železnici. Setkání mělo dopolední program, který se odehrával na stanovištích Víra, Naděje, Láska, Mírnost, Moudrost, Spravedlnost, Statečnost. Děti se na každém stanovišti něco dozvěděly o zmiňované ctnosti a současně vždy něco hezkého vytvářely. Podobně tak i přítomní dospělí. Odpoledne byl program v kostele Nanebevzetí Panny Marie a mše svatá s biskupem Janem Vokálem. Každé dítě si zapálilo svíčku od paškálu a tak uvítalo biskupa a současně se tímto i symbolicky vyjádřila náplň celého setkání. V kázání pan biskup připomněl dětem, aby byly světlem světa slovy:

"Světlo, které ve vás svítí, zažehl při vašem křtu Ježíš Kristus. Ať vás naplňuje odvahou a je vaší posilou. Staňte se odrazem Kristova světla".

Celé setkání se neslo v atmosféře příjemné spolupráce, skupinky byly z mnoha koutů diecéze, účastnily se nejenom děti a jejich katecheté, ale i rodiče nebo duchovní farností. Počasí po celý den přálo a domů se cestovatelé navrátili v podvečerních hodinách zcela spokojeni. Velký dík patří nejen těm, kteří setkání v Hradci organizovali, ale i těm, kteří se nabídli jako doprovod dětí z naší farnosti a akce se společně účastnili.

- Jana Kuťáková -

Foto ze setkání níže:

DSCN4726

DSCN4742

DSCN4750

DSCN4760

DSCN4765

DSCN4771

DSCN4780

DSCN4787

DSCN4789

DSCN4797

DSCN4812

DSCN4833

DSCN4849

DSCN4855

DSCN4858

DSCN4859

 

 

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Je chybou nevěřit ničemu i věrit všemu.
Walther von der Vegelweide