Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

85.jpg
134.jpg
39.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Rybaří takhle jeden farář ve Vltavě pod Vyšehradem a vytáhne zlatou rybku. Jak už to tak zlaté rybky dělají, tak i tato prosí, že když bude puštěna zpátky do vody, splní svému dobrodinci přání. Farář se podiví, že se rybce chce nazpátek do té špinavé vody, pak ji však pustí a vyslovuje své přání: "Co kdybys udělala něco s tou válkou v Kosovu?" "Hele", odvětí rybka, "já jsem jenom obyčejná malá vltavská zlatá rybka... Války - to je na mne moc. Zkus si přát něco jinýho." "Taky bych si přál, aby farníci v mé farnosti byli zbožní, trpěliví a milí." Rybička se chvilku zamyslí, a pak říká: "Kde že je ta válka...?"

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Zájezd do Kroměříže 28. 5. 2016

kroměříž2O zájezd do Kroměříže byl nebývalý zájem a tak se plně obsadil autobus pro 49 lidí. Odjížděli jsme ráno v 7.00 hodin od kostela Máří Magdalény a na nikoho jsme nemuseli čekat.

Vyrazili jsme směr Svitavy. První naší zastávkou byl poutní kostel Očišťování Panny Marie v Dubu nad Moravou. Přivítal nás místní pan průvodce, který nám udělal krásný výklad o vzniku, historii i současnosti kostela. Vyprávěl nám mimo jiné, jak zde mučednickou smrtí skončil rukou vraha P. Cyril Vrbík (22.10.2002), předchůdce nynějšího kněze p. Jana Korneka.

Po následné prohlídce celého objektu včetně fary a pokojů pro hosty jsme skončili v mysliveckém salonku, kde jsme si mohli zakoupit upomínkové předměty, oplatky a samozřejmě se občerstvit kávou, či jiným nápojem. Ze stěn místnosti na nás koukaly trofeje ulovených zvířat, je zde patrné, že páter Kornek je vášnivý myslivec.

Posezení jsme museli brzy ukončit, protože nás tlačil čas a potřebovali jsme stihnout objednanou prohlídku zámku.

Do Kroměříže jsme dorazili11.30 hodin a už na nás čekala průvodkyně. Absolvovali jsme prohlídku krásného sídla olomouckých biskupů a arcibiskupů, které po celou dobu patřilo do jejich vlastnictví. Dodnes i se zahradami patří k nejhodnotnějšímu kulturnímu dědictví naší země a proto byl zapsán do seznamu UNESCO.

Po skončení prohlídky nás dost bolely nohy a byl i čas polední a tak jsme se odebrali do hospůdky U Mincovny, kde jsme měli objednaný oběd. Někdo si sedl dovnitř a menší část nás seděla na zahrádce.

Po obědě jsme šli na prohlídku Květné zahrady také zvanou Libosad. Středu zahrady vévodí rotunda a druhou dominantou je 244 metrů dlouhá kolonáda. Úchvatný je pohled z jejího ochozu. Prohlídku absolvoval již každý sám, někdo šel ještě do podzámecké zahrady, kde se dalo jet vláčkem nebo se jít podívat do kostelů, či koupit víno anebo jen tak odpočívat na lavičce.

Možností toto město skýtá tolik, že je nelze v jednom dni pojmout.

Sraz u autobusu byl 17.55 hodin – sešli jsme se opět všichni a autobus vyrazil k domovu.
V autobuse jsme si také zazpívali několik lidových písní.

Myslím, že výlet se vydařil a všem se líbil

Věra Štefanová

 

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Čím větší je pravda, z tím větší výšky je třeba na ni hledět, abys ji uchopil.
Antoine de Saint Exupery