Pouští jde poutník, když najednou zpozoruje, že jej pronásleduje lev. Začne utíkat, avšak lev je stále blíž. Když už je těsně u něho, padne na kolena a prosí Boha: "Pane, vnukni tomu lvovi, prosím, křesťanské smýšlení!" Lev okamžitě padne na kolena, sepne packy, vzhlédne k nebi a říká: " Pane, děkuji ti za tento pokrm, který mi tak milosrdně posíláš do cesty..."

Královehradečtí duchovní píší dobré knihy

article-4496V anketě Dobrá kniha, kterou každoročně pořádá Katolický týdeník, se na medailových pozicích umístili hned dva královéhradečtí duchovní.

V anketě Dobrá kniha 2016, v níž hlasovaly známé osobnosti jako např. kardinál Dominika Duka, Jiří Grygar, Tomáš Halík, Vojtěch Kodet, Jaroslav Med, Dana Němcová, Aleš Opatrný či Marie Svatošová, se umístil P. Jan Rybář s knihou Deník venkovského faráře na prvním místě. Kniha Církev, tradice, reforma od P. Tomáše Petráčka obsadila třetí místo.

Výsledky ankety

1. místo: 15 hlasů
Jan Rybář – Josef Beránek: Deník venkovského faráře (Vyšehrad a Karmelitánské nakladatelství)

2. místo: 14 hlasů
Ladislav Heryán: Exotem na této zemi (Portál)

3.–4. místo: 10 hlasů
Miloš Doležal: Krok do tmavé noci (Nezávislý podmelechovský spolek)
Tomáš Petráček: Církev, tradice, reforma (Vyšehrad)

5.–7. místo: 6 hlasů
Austin Ivereigh: Papež reformátor (Triton)
Terezie z Lisieux: Příběh jedné duše (Karmelitánské nakladatelství)
Marek Vácha: Tváří v tvář Zemi (Cesta)

8.– 11. místo: 4 hlasy
Zbigniew Czendlik – Markéta Zahradníková: Postel, hospoda, kostel (Argo)
Papež František: Amoris laetitia / Radost z lásky (Paulínky)
Aleš Palán: Ratajský les (Pistorius & Olšanská)
Paul M. Zulehner: Papež František a jeho reforma církve (Vyšehrad)

ZDROJ: 21.3.2017 http://www.bihk.cz/aktuality/zpravy/4496-kralovehradecti-duchovni-pisi-dobre-knihy.html

Hledal jsem lásku - marně. Hledal jsem přítele - též marně. Hledal jsem Boha a nalezl jsem milujícího přítele. Nyní mám vše.
Blaise Pascal