Po důkladné prohlídce pravil gynekolog: "Tak, milá paní, až se dnes vrátí Váš manžel domů..." "Nejsem vdaná," přeruší ho pacientka. "No tak až se setkáte s Vaším snoubencem..." "Nejsem zasnoubena." "Tak tedy řekněte svému příteli, že..." "Nemám a nikdy jsem neměla žádného přítele..." Na to se lékař zamyslel, poodešel k oknu a dlouho se mlčky díval ven na oblohu. "Pane doktore, proč vyhlížíte tak dlouho z okna?" neudržela pacientka svou zvědavost. "Protože naposledy, když se stalo něco podobného, tak vyšla hvězda na východě..."

Fara na prodej

fara damnikov

K prodeji je nabízena budova barokní fary č.p. 1 v Damníkově. Hlavní budova fary (1754–61) je v zásadě jednopatrová, obdélná, s drobnými přízemními přístavky uprostřed severního a jižního průčelí, jen z malé části podsklepená, vystavěná převážně z kamenného zdiva s cihelnými doplňky. Vodorovné konstrukce a krov jsou z masivního dřeva. Mansardová střecha i sedlové stříšky přístavků jsou kryté eternitem. V přízemí je předsíň, hlavní vstupní chodba, čtyři velké místnosti a kuchyň.

Do prvního patra vede téměř půlkruhové schodiště z fošen a je zde opět hlavní chodba, čtyři velké místnosti a přilehlé prostory. Schodiště do podkroví má stejný půdorys a stejné stupně jako o podlaží níže, podlaha v podkroví je fošnová. Nemovitost je určena k celkové rekonstrukci.

Damníkovská fara je vysoce hodnotnou pozdně barokní realizací svého druhu, skrývající pod jednoduchým zevnějškem komplikovanou dispozici s nadprůměrnou umělecko řemeslnou výbavou. Kvalitu vykazují i klasicistní a některé mladší úpravy umně koncipovaného areálu, jehož hodnotu zvyšuje i archivně doložené datování vzniku stavby a velké části úprav.

CENA: 1 900 000,- Kč

Kontaktní osoba:
Lenka Kučerová – vedoucí oddělení investic, tel. 495 063 671, +420 732 777 218, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ZDROJ: http://www.bihk.cz/biskupstvi/nabidka-nemovitosti/nabidka-nemovitosti---fara-cp.-1-v-damnikove

Hnutí srdce není něco, na čem by se dalo ušetřit. Dávat, ze svého srdce, to je jako vyklenout most přes propast své samoty. A dáváš-li ze svého srdce, nestarej se komu. Budou ti totiž říkat: „Ten si to nezaslouží!“ Jako by šlo o nějaké zboží, kterého je škoda. Dokonce i člověk, který ti nemůže dát nic, o co bys stál, ti může posloužit tím, že dáváš ty jemu, neboť skrze něj tak sloužíš Bohu.
Antoine de Saint Exupery