I řekl Hospodin Noemovi:
„Za šest měsíců na zem sešlu déšť, který bude trvat 40 dní a nocí. Voda zaplaví celou zemi, hory i údolí, a všechno zlé bude zničeno. Chci, abys postavil Archu a zachránil pár zvířat od každého druhu. Tady na ni máš plány.“
Šest měsíců uplynulo jako voda. Obloha se zatáhla a začal padat déšť. Noe seděl na dvorku a plakal.
„Proč jsi nepostavil Archu, jak jsem ti přikázal?“ Zeptal se ho Bůh.
Odpusť mi, Pane,“ řekl Noe. „Snažil jsem se, seč jsem mohl, ale stalo se tolik věcí. Plány, které jsi mi dal, město neschválilo, a tak jsem musel nechat udělat nové. Pak jsem měl další problémy, protože město tvrdilo, ze Archa je nepovolená stavba, takže jsem musel běžet na katastr sehnat si k ní povolení. Lesnická správa požadovala povolení ke kácení stromů, a byl jsem žalován ochranáři zvířat, když jsem se snažil pochytat ta zvířata. Ministerstvo životního prostředí požadovalo vyjádření o ekologických důsledcích záplavy. Vnitro ode mě chtělo předběžné plány šíření vody. Na finančním úřadě zablokovali má aktiva, protože tvrdili, ze se snažím vyhnout placení daní tím, ze opustím zemi. Úřad práce měl podezření, že ilegálně zaměstnávám Ukrajince, takže jsem musel dokazovat opak. Je mi líto, Pane, ale nemohu Archu dokončit dříve než tak za pět let.“
Najednou přestalo pršet, obloha se vyčistila a vysvitlo slunce. Noe se podíval vzhůru a zeptal se:
„Pane znamená toto, že nebudeš ničit náš svět?“
„Správně – úřady to už udělaly za mě.“

Fara na prodej

fara damnikov

K prodeji je nabízena budova barokní fary č.p. 1 v Damníkově. Hlavní budova fary (1754–61) je v zásadě jednopatrová, obdélná, s drobnými přízemními přístavky uprostřed severního a jižního průčelí, jen z malé části podsklepená, vystavěná převážně z kamenného zdiva s cihelnými doplňky. Vodorovné konstrukce a krov jsou z masivního dřeva. Mansardová střecha i sedlové stříšky přístavků jsou kryté eternitem. V přízemí je předsíň, hlavní vstupní chodba, čtyři velké místnosti a kuchyň.

Do prvního patra vede téměř půlkruhové schodiště z fošen a je zde opět hlavní chodba, čtyři velké místnosti a přilehlé prostory. Schodiště do podkroví má stejný půdorys a stejné stupně jako o podlaží níže, podlaha v podkroví je fošnová. Nemovitost je určena k celkové rekonstrukci.

Damníkovská fara je vysoce hodnotnou pozdně barokní realizací svého druhu, skrývající pod jednoduchým zevnějškem komplikovanou dispozici s nadprůměrnou umělecko řemeslnou výbavou. Kvalitu vykazují i klasicistní a některé mladší úpravy umně koncipovaného areálu, jehož hodnotu zvyšuje i archivně doložené datování vzniku stavby a velké části úprav.

CENA: 1 900 000,- Kč

Kontaktní osoba:
Lenka Kučerová – vedoucí oddělení investic, tel. 495 063 671, +420 732 777 218, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ZDROJ: http://www.bihk.cz/biskupstvi/nabidka-nemovitosti/nabidka-nemovitosti---fara-cp.-1-v-damnikove

Pro ty, kteří se narodili do ateismu, je to víra jako každá jiná.
Gabriel Laub