Nejčastější poslední věty před smrtí

- A teď mě vyfoť na té skále
- Zprava dobrý!
- Pust mě k tomu, já tomu rozumím.
- Zbijme ho, vzdyť je sám.
- Klídek chlapi, to je nulák.
- Neboj, není nabitá.
- Hoď mi sem to kladivo!
- Divné, cítim plyn, rozsviť!
- Ty, že jsi mafián? Nevěřím!
- Pejsku, pojď sem!
- OK trenére, v příštím kole ho knokautuju.
- Drahá, nechceš řídit?
- Brzdy jsou hotové, jdu je vyzkoušet.
- Mohla byste mi přidat té vynikající houbové omáčky?
- Ti chlapi z rozvědky nestojí za nic. Žádné miny tu nejsou.
- Hele, užovka!
- Tady je silný led, to přejdeme.

Fara na prodej

fara damnikov

K prodeji je nabízena budova barokní fary č.p. 1 v Damníkově. Hlavní budova fary (1754–61) je v zásadě jednopatrová, obdélná, s drobnými přízemními přístavky uprostřed severního a jižního průčelí, jen z malé části podsklepená, vystavěná převážně z kamenného zdiva s cihelnými doplňky. Vodorovné konstrukce a krov jsou z masivního dřeva. Mansardová střecha i sedlové stříšky přístavků jsou kryté eternitem. V přízemí je předsíň, hlavní vstupní chodba, čtyři velké místnosti a kuchyň.

Do prvního patra vede téměř půlkruhové schodiště z fošen a je zde opět hlavní chodba, čtyři velké místnosti a přilehlé prostory. Schodiště do podkroví má stejný půdorys a stejné stupně jako o podlaží níže, podlaha v podkroví je fošnová. Nemovitost je určena k celkové rekonstrukci.

Damníkovská fara je vysoce hodnotnou pozdně barokní realizací svého druhu, skrývající pod jednoduchým zevnějškem komplikovanou dispozici s nadprůměrnou umělecko řemeslnou výbavou. Kvalitu vykazují i klasicistní a některé mladší úpravy umně koncipovaného areálu, jehož hodnotu zvyšuje i archivně doložené datování vzniku stavby a velké části úprav.

CENA: 1 900 000,- Kč

Kontaktní osoba:
Lenka Kučerová – vedoucí oddělení investic, tel. 495 063 671, +420 732 777 218, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ZDROJ: http://www.bihk.cz/biskupstvi/nabidka-nemovitosti/nabidka-nemovitosti---fara-cp.-1-v-damnikove

Nedokážu žít bez lásky. Vždycky jsem mluvil, jednal a psal veden jen láskou.
Antoine de Saint Exupery