Přijde Matka Tereza k nebeské bráně. Zatluče. Za chvíli se otevře okýnko a vykoukne svatý Petr.
"Aha, to jsi ty, tak pojď dál, zrovna je čas večeře." A tak Matka Tereza dostane párek s hořčicí, poděkuje a jde spát.
Je ráno, snídaně, opět párek s hořčicí. Oběd, párek s hořčicí.Večeře, párek s hořčicí.
To už bylo M.Tereze divné, a tak říká:
"Víš, Petře, já jsem skromná a je mi jedno, co jím.
Ale řekni mi, proč je pořád jen párek s hořčicí?"
A svatý Petr říká:
"A viděla jsi tu někoho kromě nás? A pro dva se přeci nevyplatí vařit.

Misijní koláč

kolacS drobným ohlédnutím se vrátíme k akci zvané Misijní koláč. Je to tradiční akce Papežských misijních děl, která se konala v naší farnosti na Květnou neděli po mši svaté v Kavárně U Pastýře. Objevila se tu spousta různých dobrot, perníčků, koláčků a rukodělných výrobků od dětí i dospělých.

Výtěžek z tohoto misijního jarmarku směřoval k potřebným. Velký dík patří všem těm, kteří se do akce zapojili a organizovali, všem dárcům, návštěvníkům a těm, kteří jakýmkoli způsobem přispěli a podpořili tento projekt. V konečném součtu se podařilo vybrat zhruba něco přes 8000- Kč.

-m-

mk1mk2mk3mk4mk5

Multum legendum est, non multa. – Má se číst mnoho, nikoliv mnohé.
Plinius