Desetiletého neposedu poslala maminka do náboženství. Když se odpoledne vrátil, ptá se ho, co se naučil. Děcko vypráví:
„No, paní katechetka nám vyprávěla, jak Bůh vyslal Mojžíše za nepřátelské linie na záchrannou misi, která měla vyvést Izraelce z Egypta. Když se dostal k Rudému moři, nechal své ženisty udělat pontonový most a všechny dostal na druhou stranu. Potom vysílačkou požádal velitelství o leteckou podporu. Jejich bombardéry vyhodily most do vzduchu a mise byla splněna.“
„Počkej, tohle vám fakt říkala paní katechetka?“
„No, ne přesně. Ale kdybych ti to řekl tak, jak to říkala ona, nevěřila bys mi.“

Farní den - fotogalerie

farni den 2017

Dne 27. září se konal ve skautské klubovně a jejím blízkém okolí farní den. Zahájen byl mší svatou uvnitř klubovny a poté již pokračoval program venku. Pro děti byly připraveny různé hry, bylo možné si opéci špekáčky nad ohněm, občerstvit se přineseným pohoštěním a setkat s přáteli. Nejlepší výpovědí o tomto setkání je soubor fotografií, jejichž autorem je Zdeněk Gregora a dovolujeme si je uveřejnit na externí fotogalerii. K nahlédnutí zde: https://farnostla.rajce.idnes.cz/FARNI_DEN_2017/

Držíte-li krok s Bohem, nebudete se muset podřizovat rytmu světa.
Z knihy "Slova života 2006"