Rybaří takhle jeden farář ve Vltavě pod Vyšehradem a vytáhne zlatou rybku. Jak už to tak zlaté rybky dělají, tak i tato prosí, že když bude puštěna zpátky do vody, splní svému dobrodinci přání. Farář se podiví, že se rybce chce nazpátek do té špinavé vody, pak ji však pustí a vyslovuje své přání: "Co kdybys udělala něco s tou válkou v Kosovu?" "Hele", odvětí rybka, "já jsem jenom obyčejná malá vltavská zlatá rybka... Války - to je na mne moc. Zkus si přát něco jinýho." "Taky bych si přál, aby farníci v mé farnosti byli zbožní, trpěliví a milí." Rybička se chvilku zamyslí, a pak říká: "Kde že je ta válka...?"

BETLÉMSKÉ SVĚTLO 2017

Betlémské světlo 2017Skauti a skautky přivážejí Betlémské světlo....

Sobota 23.12.2017 od 9.00 - 12.00 hodin ve vestibulu lanškrounské radnice

Viz. plakátek - pro zvětšení <klik>

Ó pane, až jednoho dne uplyne veškerý čas a ty budeš svážet to, co jsi stvořil, kéž tomu žvatlavému lidskému rodu otevřeš svou velikou bránu a srovnáš ho do své věčné stáje, a kéž nás vyléčíš z otázek tím, že jim odebereš mysl!
Antoine de Saint Exupery