Pouští jde poutník, když najednou zpozoruje, že jej pronásleduje lev. Začne utíkat, avšak lev je stále blíž. Když už je těsně u něho, padne na kolena a prosí Boha: "Pane, vnukni tomu lvovi, prosím, křesťanské smýšlení!" Lev okamžitě padne na kolena, sepne packy, vzhlédne k nebi a říká: " Pane, děkuji ti za tento pokrm, který mi tak milosrdně posíláš do cesty..."

GRATULACE PREZIDENTU REPUBLIKY

duka prezVážený pane prezidente,

dovolte mi, abych Vám poblahopřál ke znovuzvolení prezidentem této země. Přeji Vám do dalších let především zdraví a vědomí, že Vaše funkce prezidenta republiky znovu potvrzená, je službou. Službou všem občanům bez rozdílu.

A nám společně, všem občanům této země přeji, aby to byla služba v duchu lásky a pravdy, tak, jak to připomíná prezidentská standarta.

Upřímně zdravím a žehnám Vám

Dominik kardinál Duka OP arcibiskup pražský, primas český a předseda České biskupské konference

ZDROJ: http://www.dominikduka.cz/vyjadreni/gratulace-prezidentu-republiky/

Kdo ničemu nevěří, tomu taky nic nevěřím.
Jan Neruda