Rybaří takhle jeden farář ve Vltavě pod Vyšehradem a vytáhne zlatou rybku. Jak už to tak zlaté rybky dělají, tak i tato prosí, že když bude puštěna zpátky do vody, splní svému dobrodinci přání. Farář se podiví, že se rybce chce nazpátek do té špinavé vody, pak ji však pustí a vyslovuje své přání: "Co kdybys udělala něco s tou válkou v Kosovu?" "Hele", odvětí rybka, "já jsem jenom obyčejná malá vltavská zlatá rybka... Války - to je na mne moc. Zkus si přát něco jinýho." "Taky bych si přál, aby farníci v mé farnosti byli zbožní, trpěliví a milí." Rybička se chvilku zamyslí, a pak říká: "Kde že je ta válka...?"

Film Ferdinand 4.března 2018 v 14.00 hod.

ferdinand filmŘKF Lanškroun Vás srdečně zve na film Ferdinand - v neděli 4.3.2018 v 14.00 hodin v kině Lanškroun. Vstup na film mají ti, kdo koledovali a nebo pomáhali s Tříkrálovou sbírkou - ZDARMA. Pro ostatní platí vstupné 50,- Kč.

Malá ochutnávka: https://www.youtube.com/watch?v=O4n4sit1DDc

Milióny lidí touží po nesmrtelnosti, a přitom nevědí co mají dělat, když v neděli odpoledne prší.
Susan Ertz