REYNEK V LANŠKROUNĚ

ReynekLaV květnu 2018 se konal v interiéru radnice slavnostní večer věnovaný Bohuslavu Reynkovi. http://www.farnostla.cz/index.php/37-aktuality/1831-slavnostni-vecer-venovany-bohuslavu-reynkovi Nyní se koná vernisáž výstavy originálů ze soukromých sbírek v galerii muzea. Přijměte pozvání na nahlédnutí do života jedinečného člověka, který se snažil ve svých dílech zachytit svým osobitým projevem vlastní křesťanskou spiritualitu a stejně tak v básnické tvorbě dokázal být mimořádně citlivý a všímavý k Božímu stvoření... Možná právě v dnešní době zakládající si na přísném schematismu a do jisté míry i pragmatismu nám může tvorba Bohuslava Reynka učarovat a vnést do života něco krásného co nás nutí k přemýšlení... Pozvánka

Stopa

Zachvěl se krajem první sníh,
veliké hvězdy do haluzí kreslí.
Slibuje radost dětských Půlnočních
těm, kteří tíhu touhy nesli.

Díváš se. Duše neví kam,
v plachosti pátrá, popaměti kráčí,
vrací se věrně k žalu pasekám
po vůni listí, po pěšince ptačí.

Pěšinka ptačí náhle ustává,
pták vznesl se a zůstala jen bílá,
bolestná krása, divá dálava,
v níž stopa Návratu se objevila.

Reynek obr

Myslím si, že svět je dnes úplně převrácený a tolik utrpení je tu proto, že je tak velice málo lásky v domovech a v rodinném životě. Nemáme čas pro své děti, nemáme čas na sebe navzájem, není čas, abychom se těšili jeden z druhého.
Matka Tereza