Ve vlaku sedí kněz, řeholnice a dva zástupci alternativní subkultury. Kněz má ruku v sádře.
„Co se vám stalo, otče?“ zeptá se řeholnice.
„Uklouzl jsem ve vaně,“ odpoví kněz.
Jeden ze zástupců alternativní subkultury se obrátí na druhého:
„Hele, vole, co je to vana, vole?“
„Já nevím, ty vole, copak jsem katolík?“

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

REYNEK V LANŠKROUNĚ

ReynekLaV květnu 2018 se konal v interiéru radnice slavnostní večer věnovaný Bohuslavu Reynkovi. http://www.farnostla.cz/index.php/37-aktuality/1831-slavnostni-vecer-venovany-bohuslavu-reynkovi Nyní se koná vernisáž výstavy originálů ze soukromých sbírek v galerii muzea. Přijměte pozvání na nahlédnutí do života jedinečného člověka, který se snažil ve svých dílech zachytit svým osobitým projevem vlastní křesťanskou spiritualitu a stejně tak v básnické tvorbě dokázal být mimořádně citlivý a všímavý k Božímu stvoření... Možná právě v dnešní době zakládající si na přísném schematismu a do jisté míry i pragmatismu nám může tvorba Bohuslava Reynka učarovat a vnést do života něco krásného co nás nutí k přemýšlení... Pozvánka

Stopa

Zachvěl se krajem první sníh,
veliké hvězdy do haluzí kreslí.
Slibuje radost dětských Půlnočních
těm, kteří tíhu touhy nesli.

Díváš se. Duše neví kam,
v plachosti pátrá, popaměti kráčí,
vrací se věrně k žalu pasekám
po vůni listí, po pěšince ptačí.

Pěšinka ptačí náhle ustává,
pták vznesl se a zůstala jen bílá,
bolestná krása, divá dálava,
v níž stopa Návratu se objevila.

Reynek obr

Kdybych už byl jednou nohou v nebi a bylo mi řečeno, abych šel znovu na zem, abych obrátil byť jen jednoho hříšníka, vrátil bych se.
Sv. Jan Maria Vianney