Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

40.jpg
307.jpg
184.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Kolik podivných křesťanů je třeba pro výměnu jedné žárovky ?
200!!! 100 jich sedí v církvi a modlí se dlouhé modlitby, aby se znovu objevilo světlo, 10 jich stojí na rozích ulic a přesvědčují kolemjdoucí, že pokud jim neuvěří, jejich žárovky zhasnou také, 5 se pokouší vymítat démona temnoty z prasklé žárovky, 10 jich tvrdí, že se za žárovku modlili a že navzdory svým pocitům věří, že žárovka svítí, 74 se jich snaží přesvědčit prasklou žárovku aby veřejně "uznala" své hříchy, aby ji Pán zase vrátil její světlo, a 1 zákonický idiot říká žárovce, že pokud chce být spasena, musí platit pravidelně desátky, nevynechávat bohoslužby a každý den vyprávět lidem: "Dříve jsem žila v temnotě, ale nyní jsem našla světlo". Pokud to všechno bude věrně dělat, dá-li Pán, světlo se jí vrátí (je ale možné že ji Hospodin jen vystavuje zkoušce - pak by mohla žárovka zůstat ve temnotě až na věky).

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Malé ohlédnutí za plesem

Ples2015

Malé ohlédnutí za plesem - Ludmila Šebrlová

Ono se řekne ples, ale málokomu dojde, co se za tím skrývá. Pokud jednou zkusíte, tak pochopíte. I dnes se najdou lidé, kteří do toho jdou s nadšením. Jmenuji spolky, organizace a skupiny obětavců všeho druhu. Hudební skupiny a sály jsou většinou zamluveny již dva roky dopředu. A co víc, pokud chceme termín před postní dobou, to je další úskalí.

 

A tak se stalo, pár žen se do toho dalo, shánělo, chystalo, peklo, vařilo, vyrábělo keramiku, pletlo, malovalo, a nevím co ještě. Dále výzdoba, tombola, doprava, taneční vystoupení, pivo, víno, cukroví, jednohubky, dorty, káva, čaj, večeře, koho strčit do šatny, koho do kuchyně a nakonec, kdo uklidí ten rumraj po plese? Díky dobrým přátelům, na které je spolehnutí, se práce podařila. Velký dík patří vám všem.

Zda se zúčastněným ples líbil, a zda se cítili dobře, posoudí sami. Společnost byla promíchaná, mladí, starší a ještě starší se spolu dobře bavili, zatančili si, leccos domluvili a taky něco vyhráli. Ti, co v potu tváře pracovali si již odpočinuli a možná do toho půjdou za rok zas. Přidáte se také? Budete vítáni.

Výtěžek prvního plesu použijeme na zakoupení bavlny, ze které pleteme obvazy pro malomocné. Dále na zakoupení vlny na hřejivé deky pro nemocné sirotky v Jihoafrické republice. Zabalený 10 kg balík se čtverci putuje lodní dopravou do JAR asi 4 měsíce a cestovné je 1000,- Kč. V JAR se potom čtverce sešívají a vznikne deka, abychom neplatili clo, nesmí se deky sešívat u nás. Již jsme upletly více než 70 kilogramů  výrobků, mezi nimi také hračky, ponožky, čepice, rukavice nebo návleky na ruce.

Za tuto práci pro misie je třeba všem ženám ze srdce poděkovat. Ať naše srdce hoří láskou k potřebným.

PS: Manažerka plesu Eva Šimková se smála a my s ní, když líčila, jaké měla puchýře na prstech, po výrobě stáčených tombolových ruliček.

/ text: Ludmila Šebrlová, foto: Eva Šimková/

 

ples20192

ples 20191

 

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Tomu, kdo usiluje o spravedlnost, ačkoli ví, že mu tím vzniknou jenom nevýhody, patří požehnání Boha.
Sv. Jan Nepomucký