Přijde Matka Tereza k nebeské bráně. Zatluče. Za chvíli se otevře okýnko a vykoukne svatý Petr.
"Aha, to jsi ty, tak pojď dál, zrovna je čas večeře." A tak Matka Tereza dostane párek s hořčicí, poděkuje a jde spát.
Je ráno, snídaně, opět párek s hořčicí. Oběd, párek s hořčicí.Večeře, párek s hořčicí.
To už bylo M.Tereze divné, a tak říká:
"Víš, Petře, já jsem skromná a je mi jedno, co jím.
Ale řekni mi, proč je pořád jen párek s hořčicí?"
A svatý Petr říká:
"A viděla jsi tu někoho kromě nás? A pro dva se přeci nevyplatí vařit.

DIECÉZNÍ SETKÁNÍ DĚTÍ V HRADCI KRÁLOVÉ

P1020646V sobotu 8. června 2019 proběhlo v Hradci Králové diecézní setkání dětí. Téma setkání neslo název: "Opustit svůj břeh". Z naší farnosti se vypravila pod vedením katechetky Jany Kuťákové na setkání devítičlenná skupina děvčat. Děti z  různých koutů diecéze zaplnily celý kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde se v úvodu setkání konala mše svatá sloužená otcem biskupem Janem Vokálem. Po celé dopoledne probíhal v Novém Adalbertinu, v kostele Panny Marie a na Církevní základní škole program na určených stanovištích. Celkem bylo možné vybírat z 11-ti různých míst.

Vybrali jsme si z programu dvě stanoviště - "Pojďme si pomáhat" a "Improvizace? Může to být super zábava". V polední pauze jsme si v průběžných dílnách vyrobili ozdobné sešity a podívali se z věže kostela Panny Marie. Ještě jsme stihli zastávku na stanovišti "Cestujeme do Indie" a vyzkoušeli si tam indické sárí a již tu byl konec setkání s písní a požehnáním na cestu od generálního vikáře Jana Paseky. Celé setkání bylo organizačně velmi dobře připravené. Velké poděkování patří všem, kteří se na přípravě setkání a celé organizaci podíleli. A na závěr jen několik fotografií naší dámské skupinky. Jak se nám setkání líbilo je z fotografií jistě patrné :)

P1020628P1020639P1020640P1020643P1020646P1020662P1020667P1020669P1020674P1020676P1020682P1020685

Tomu, kdo usiluje o spravedlnost, ačkoli ví, že mu tím vzniknou jenom nevýhody, patří požehnání Boha.
Sv. Jan Nepomucký