Vysoce vážený pane prezidente,

Obracím se na Vás s prosbou o zproštění povinné vojenské služby vzhledem k obtížné rodinné situaci, ve které se nalézám:
Mám 24 let a oženil jsem se s vdovou ve věku 44 let. Má manželka má dceru ve věku 25 let; shodou okolností se stalo, že s touto dcerou mé manželky se oženil můj otec, čímž se stal mým zetěm, neboť si vzal mou dceru. V této souvislosti je má dcera zároveň i mou macechou.
Mé manželce a mně se v lednu narodil syn; toto dítě je bratrem manželky mého otce, tedy jeho švagrem. Zároveň, jakožto bratr mé macechy, je i mým strýcem, to znamená, že můj syn je mým strýcem.
Manželka mého otce, tedy má dcera, porodila na Velikonoce chlapce, který je zároveň mým bratrem, neboť je synem mého otce, a zároveň i vnukem, protože je synem dcery mé manželky.
Jsem tudíž bratrem svého vnuka, a vzhledem k tomu, že jsem manželem tchyně otce tohoto dítěte, jsem tedy v postavení otce svého otce a zároveň i bratrem jeho syna. Jsem tedy sám sobě dědečkem.
Z těchto důvodů Vás, vážený pane prezidente, prosím o zproštění vojenské služby, neboť, jak známo, zákon nedovoluje povolávat do armády zároveň dědečka, otce i syna z jedné rodiny.

Věřím, pane prezidente, že projevíte pochopení pro mou situaci.

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

FARNÍ CYKLOVÝLET

Trasa č.2 32 kmDne 22. září 2019 se koná farní cyklovýlet. K dispozici je několik tras z kterých je možné vybírat - viz. náhled a info níže. Všechny etapy startují na náměstí Al. Jiráska v rozdílnou dobu a končí v motorestu Albrecht v Albrechticích v cca v 17.00 hodin, kde se všichni účastníci cyklovýletu setkají. V nabídce jsou trasy 23km, 32km, 51km. Maminky s kočárky, případně senioři na elektrovozítkách mohou přijet přímo do motorestu po cyklostezce z Lanškrouna na 17.00 hodinu. Zájemci o cyklovýlet a setkání zapište se prosím do formulářů v kostele a nebo nahlašte farním asistentkám, aby bylo možné zarezervovat místa v restauraci. Všichni jste srdečně zváni a pozvánka platí samozřejmě nejen pro farníky, ale i jejich přátele.

Trasa č. 1 - 23 km, start: 14:15 hod nám. A. Jiráska, cíl: 17:00hod Motorest Albrecht, Albrechtice

Trasa č. 2 - 32 km, start: 13:30 hod nám. A. Jiráska, cíl: 17:00hod Motorest Albrecht,Albrechtice

Trasa č. 3 - 51 km, start: 12:30 hod nám. A. Jiráska, cíl: 17:00hod Motorest Albrecht, Albrechtice

Trasa č.1 23 kmTrasa č.2 32 kmTrasa č.3 51 km

Hledal jsem lásku - marně. Hledal jsem přítele - též marně. Hledal jsem Boha a nalezl jsem milujícího přítele. Nyní mám vše.
Blaise Pascal