Jde misionář Grónskem a potká dva Eskymáky, ani táhnou uloveného tuleně od moře. Dívá se, jak se s ním pachtí, pak mu to nedá a zeptá se jich:
„Poslyšte, proč toho tuleně táhnete za nohy? Vždyť vám to jde proti srsti strašně špatně. Zkuste ho vzít za hlavu, po srsti vám to půjde lépe.“
Eskymáci ho poslechnou a vezmou tuleně za hlavu. Táhnou, táhnou, po chvíli se jeden z nich otočí na druhého a říká:
„Poslyš, ten misionář asi vážně bude chytrej člověk. Ono nám to jde opravdu mnohem líp.“
„Líp?!“ vyprskne druhý. „Vždyť se podívej – vracíme se k moři!“

FARNÍ CYKLOVÝLET

Trasa č.2 32 kmDne 22. září 2019 se koná farní cyklovýlet. K dispozici je několik tras z kterých je možné vybírat - viz. náhled a info níže. Všechny etapy startují na náměstí Al. Jiráska v rozdílnou dobu a končí v motorestu Albrecht v Albrechticích v cca v 17.00 hodin, kde se všichni účastníci cyklovýletu setkají. V nabídce jsou trasy 23km, 32km, 51km. Maminky s kočárky, případně senioři na elektrovozítkách mohou přijet přímo do motorestu po cyklostezce z Lanškrouna na 17.00 hodinu. Zájemci o cyklovýlet a setkání zapište se prosím do formulářů v kostele a nebo nahlašte farním asistentkám, aby bylo možné zarezervovat místa v restauraci. Všichni jste srdečně zváni a pozvánka platí samozřejmě nejen pro farníky, ale i jejich přátele.

Trasa č. 1 - 23 km, start: 14:15 hod nám. A. Jiráska, cíl: 17:00hod Motorest Albrecht, Albrechtice

Trasa č. 2 - 32 km, start: 13:30 hod nám. A. Jiráska, cíl: 17:00hod Motorest Albrecht,Albrechtice

Trasa č. 3 - 51 km, start: 12:30 hod nám. A. Jiráska, cíl: 17:00hod Motorest Albrecht, Albrechtice

Trasa č.1 23 kmTrasa č.2 32 kmTrasa č.3 51 km

Nikdo není opravdu dobře oblečen, nenosí-li na tváři úsměv.
Percy Bysshe Shelley