Františkán a jezuita byli velcí přátelé, které spojoval i jejich zlozvyk: Oba byli náruživými kuřáky. Cigaretu nedokázali odložit ani při modlitbě. Jednoho dne jim začalo vrtat hlavou, zda mohou zároveň kouřit a modlit se. Rozhodli se, že se zeptají přímo svých generálních představených ve Vatikánu.
Když se potkali po čase, františkán vypadal hodně schlíple a povídá: "Dostal jsem odpověď, že kouřit při modlení je hřích a mám s tím hned přestat." Rozesmátý jezuita odpovídá: "To ses špatně zeptal. Já jsem položil otázku, zda se mohu při kouření modlit a odpověděli mi, že ano, modlit se je správné za každé situace."

Poděkování za dar svobody

kraliky rytmicka 2019Neděle 17. listopadu 2019 v 15.00 hod. Hora Matky Boží u Králík - Mše svatá s kytarovým doprovodem. /setkání přátel rytmických písní v Den boje za svobodu a demokracii/

Podrobnosti jsou uvedeny na plakátku. Viz: <ZDE>

Originál pozvání vč. plakátku ke stažení: http://www.klasterkraliky.cz/aktuality/podekovani-za-svobodu-demokracii-pozvani-na-horu-matky-bozi-17-11-2019

kraliky rytmicka 2019

Kněz je láskou Kristova srdce.
Sv. Jan Maria Vianney