Řidič bezvěrec jede kolem řeky, když tu si všimne, že na břehu chytají ryby katolický kněz a rabín, přičemž opodál stojí cedule s nápisem "Pozor, blíží se konec vaší cesty!"
Řidič bezvěrec (takový ten běžný tolerantní typ) zpomalí, vytočí okénko a zahuláká: "Starejte se o sebe, pámbíčkáři mizerní!"
Načež dupne na plyn a uhání dál. Po chvíli se ozve mohutné žbluňknutí.
Rabín se otočí na kněze a praví: "Já jsem vám říkal, velebný pane, že tam bude lepší napsat 'most v rekonstrukci'!"

SVATOMARTINSKÉ DNY 2019

11Již dříve zde byla informace o Svatomartinských dnech 2019, které se konaly v Orlickém Podhůří - Říčky. Vypravili jsme se na páteční večer, kde nás zaujaly dvě přednášky. Jedna byla společná a vystupovala a hovořila slovenská herečka Božidara Turzonovová a špičkový lékař profesor Pavel Pafko, který dokáže názorově stát, jak sám uvedl, často mimo názor mainstreamu. Druhá přednáška náležela Martině Josífek Zelinkové https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/kolobezka-martina-josifek-zelinkova-spanelsko-tanvald-rakovina-santiago-de-compostela.A190118_161220_liberec-zpravy_jape , která odvážně vyrazila na koloběžce z Tanvaldu až do Santiaga de Compostela a zvládla 3460 km. Bylo úžasné vidět a hlavně slyšet dotyčné. Každý z přítomných dokázal mimořádně zaujmout a vtáhnout do příběhů a svých životních zkušeností. Nesmírně smekám, jak před dotyčnými lidmi, tak organizátory, především Martinem Leschingerem, kteří toto vše mají na bedrech. Samozřejmě k dostání byly knihy, které se vázaly k dané přednášce a v souboru fotografií níže je také naleznete.

12345679101112cesko slovenskoPlakát Skd 2019S bilym rytirem

Fecisti nos ad Te et inquietum est cor nostrum donec requiescat in Te.
Stvořil jsi nás pro sebe, a neklidné je naše srdce, dokud nespočine v (Tobě.)

Sv. Augustin, Vyznání