SVATOMARTINSKÉ DNY 2019

11Již dříve zde byla informace o Svatomartinských dnech 2019, které se konaly v Orlickém Podhůří - Říčky. Vypravili jsme se na páteční večer, kde nás zaujaly dvě přednášky. Jedna byla společná a vystupovala a hovořila slovenská herečka Božidara Turzonovová a špičkový lékař profesor Pavel Pafko, který dokáže názorově stát, jak sám uvedl, často mimo názor mainstreamu. Druhá přednáška náležela Martině Josífek Zelinkové https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/kolobezka-martina-josifek-zelinkova-spanelsko-tanvald-rakovina-santiago-de-compostela.A190118_161220_liberec-zpravy_jape , která odvážně vyrazila na koloběžce z Tanvaldu až do Santiaga de Compostela a zvládla 3460 km. Bylo úžasné vidět a hlavně slyšet dotyčné. Každý z přítomných dokázal mimořádně zaujmout a vtáhnout do příběhů a svých životních zkušeností. Nesmírně smekám, jak před dotyčnými lidmi, tak organizátory, především Martinem Leschingerem, kteří toto vše mají na bedrech. Samozřejmě k dostání byly knihy, které se vázaly k dané přednášce a v souboru fotografií níže je také naleznete.

12345679101112cesko slovenskoPlakát Skd 2019S bilym rytirem

Bůh nestvořil ženu z mužovy paty, aby mu byla otrokyní,
ani z jeho hlavy, aby mu vládla,
nýbrž ze žebra, aby byla jeho srdci blízká.

Talmud