Paní Hlavsová šla po náměstí a potkal jí kněz Opička: "Jak se máme, paní Hlavsová, neoddával jsem vás před dvěma lety?" "Ano, otče, byl jste to vy. Mám se dobře." "A co nějaké ratolesti, už máte?" "Ještě ne, otče." "Jedu příští týden na konferenci do Vatikánu, tak tam za vás zapálím svíci. "Děkuji mnohokrát, otče." Minulo několik let a potkali se znova. Kněz se ptá: "Dobrý den, paní Hlavsová. Tak co, jak se vede?" "Ale, docela to ujde, otče." "A co dětičky, už nějaké máte?" "Ano, otče. Mám dvoje dvojčata a k tomu čtyři další. Dohromady osm." "To je báječné. A co váš pan manžel?" "Včera jel do Vatikánu, sfouknout tu pitomou svíci!"

SVATOMARTINSKÉ DNY 2019

11Již dříve zde byla informace o Svatomartinských dnech 2019, které se konaly v Orlickém Podhůří - Říčky. Vypravili jsme se na páteční večer, kde nás zaujaly dvě přednášky. Jedna byla společná a vystupovala a hovořila slovenská herečka Božidara Turzonovová a špičkový lékař profesor Pavel Pafko, který dokáže názorově stát, jak sám uvedl, často mimo názor mainstreamu. Druhá přednáška náležela Martině Josífek Zelinkové https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/kolobezka-martina-josifek-zelinkova-spanelsko-tanvald-rakovina-santiago-de-compostela.A190118_161220_liberec-zpravy_jape , která odvážně vyrazila na koloběžce z Tanvaldu až do Santiaga de Compostela a zvládla 3460 km. Bylo úžasné vidět a hlavně slyšet dotyčné. Každý z přítomných dokázal mimořádně zaujmout a vtáhnout do příběhů a svých životních zkušeností. Nesmírně smekám, jak před dotyčnými lidmi, tak organizátory, především Martinem Leschingerem, kteří toto vše mají na bedrech. Samozřejmě k dostání byly knihy, které se vázaly k dané přednášce a v souboru fotografií níže je také naleznete.

12345679101112cesko slovenskoPlakát Skd 2019S bilym rytirem

Kdo ničemu nevěří, tomu taky nic nevěřím.
Jan Neruda