Hádají se křesťan, ateista a žid o to, co je nejrychlejší. Křesťan říká, že je to myšlenka. Ateista říka, že je nejrychlejší světlo, a žid tvrdí, že je to průjem. Věřící s nevěřícím se ptají: „Proč průjem?“
Žid říká: „Než jsem stačil pomyslit, než jsem rosvítil... a zbytek si domyslete.“

Sv. Valentýn v kostele sv. Václava + BONUS :)

valentynSvátek svatého Valentýna je právě dnes. Možná by stálo za připomenutí, že jednoho svatého Valentina máme v kostele sv. Václava - ve vitráži okna. Před necelými třinácti lety zemřel Ing. Rudolf Minář, webmaster farních stránek a zanechal nám tak stále existující rozsáhlé fotogalerie vzpomínek na starší platformě webu. Takže po skončení mše svaté neodcházejte k zadním dveřím, ale vydejte se svižně opačným směrem k presbytáři a k vitrážím oken... Objevíte jednoho svatého, jehož jméno je dnes aktuálně skloňováno...

Malý návod objevíte zde: http://farnost.katolik.cz/lanskroun/ ve fotogaleriích. Stačí pak jen v horní liště zvolit příslušný kostel a poté na spodní části interiér.... Historie se začne otvírat a určitě tam bude plno zajímavých fotek a informací, které z internetu ještě ani po třinácti letech nezmizely.... Velké díky patří Petrovi Macháčkovi, který tehdy na práci Rudolfa navázal a Rudovi děkuji za to, že mne dokopal k tomu, abych mu fotodokumentaci k jeho písemné tvrobě pořizoval. Byl v tomto tak neúnavný :)

A nyní slibovaný BONUS - komu se podaří nafotit vitráž okna se sv. Valentinem na mobil a zastaví se po mši svaté 16.2. 10.30 - 11.00 hod. v prodejně ANGELOS, prokáže se snímkem, tak  obdrží sladkou a kalorickou Valentinskou odměnu :)

valentyn

Láska ukazuje člověku cíl jeho života. Rozum ukazuje prostředky, jak jej uskutečnit.
Tomáš Garrigue Masaryk