Protrhne se hráz a voda rychle zaplavuje přilehlou vesničku. Všichni už jsou pryč, jenom farář stojí na věži kostela a modlí se. Přijede k němu člun požárníků: Pojďte otče, odvezeme vás. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Člun tedy odjede. Voda už dosahuje až nahoru na věž, tam stojí farář, drží se kříže a modlí se. Přijede k němu loď domobrany: Pojďte otče, odvezeme vás. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Loď odjede. Vesnice je už skoro celá zatopená, z vody kouká jen farářova hlava. Přiletí helikoptéra: Pojďte otče, hodíme vám lano. Ne, já tady zůstanu, Ježíš mě zachrání. Helikoptéra odletí a farář se utopí. Potom v nebi potká Ježíše a ptá se ho: Proč jsi mě nezachránil?? Co bys ještě chtěl, vždyť jsem ti poslal dvě lodě a helikoptéru.

Sv. Valentýn v kostele sv. Václava + BONUS :)

valentynSvátek svatého Valentýna je právě dnes. Možná by stálo za připomenutí, že jednoho svatého Valentina máme v kostele sv. Václava - ve vitráži okna. Před necelými třinácti lety zemřel Ing. Rudolf Minář, webmaster farních stránek a zanechal nám tak stále existující rozsáhlé fotogalerie vzpomínek na starší platformě webu. Takže po skončení mše svaté neodcházejte k zadním dveřím, ale vydejte se svižně opačným směrem k presbytáři a k vitrážím oken... Objevíte jednoho svatého, jehož jméno je dnes aktuálně skloňováno...

Malý návod objevíte zde: http://farnost.katolik.cz/lanskroun/ ve fotogaleriích. Stačí pak jen v horní liště zvolit příslušný kostel a poté na spodní části interiér.... Historie se začne otvírat a určitě tam bude plno zajímavých fotek a informací, které z internetu ještě ani po třinácti letech nezmizely.... Velké díky patří Petrovi Macháčkovi, který tehdy na práci Rudolfa navázal a Rudovi děkuji za to, že mne dokopal k tomu, abych mu fotodokumentaci k jeho písemné tvrobě pořizoval. Byl v tomto tak neúnavný :)

A nyní slibovaný BONUS - komu se podaří nafotit vitráž okna se sv. Valentinem na mobil a zastaví se po mši svaté 16.2. 10.30 - 11.00 hod. v prodejně ANGELOS, prokáže se snímkem, tak  obdrží sladkou a kalorickou Valentinskou odměnu :)

valentyn

Hledal jsem lásku - marně. Hledal jsem přítele - též marně. Hledal jsem Boha a nalezl jsem milujícího přítele. Nyní mám vše.
Blaise Pascal