Po důkladné prohlídce pravil gynekolog: "Tak, milá paní, až se dnes vrátí Váš manžel domů..." "Nejsem vdaná," přeruší ho pacientka. "No tak až se setkáte s Vaším snoubencem..." "Nejsem zasnoubena." "Tak tedy řekněte svému příteli, že..." "Nemám a nikdy jsem neměla žádného přítele..." Na to se lékař zamyslel, poodešel k oknu a dlouho se mlčky díval ven na oblohu. "Pane doktore, proč vyhlížíte tak dlouho z okna?" neudržela pacientka svou zvědavost. "Protože naposledy, když se stalo něco podobného, tak vyšla hvězda na východě..."

P. Krajíček

krajicek parte27. února 2020 nás opustil P. Krajíček. Přikládám níže parte, které zaslal kamarád bydlící poměrně daleko, ale k našemu kraji ho vážou pevné kořeny. Vzpomněl si, že by si to otec Krajíček jistě zasloužil. Nazval P. Krajíčka tak hezky - "farářem arským usteckého vikariátu" a knězem, který obětavě sloužil poslední léta v Anenské Studánce a Rudolticích... Děkujeme...

krajicek parte

Přátelství poznám podle toho, že nemůže být klamáno, a pravou lásku podle toho, že nemůže být podvedena.
Antoine de Saint Exupery