Na konci bohoslužby kněz ohlásil: "Přiští neděli bude kázeň o lži. Aby jste se dobře připravili, přečtěte si předtím 17. kapitolu Markova evangelia."
Po týdnu se farář ptá na začátku kázání: "Tak co, kdo si přečetl 17. kapitolu Markova evangelia?" Všechny ruce v kostele se ochotně hlásily... "Tak právě s vámi bych si rád pohovořil o lži. V evangeliu svatého Marka je jen 16 kapitol..."

INFORMACE PRO FARNÍKY

vykricnikVzhledem k celospolečenské snaze o omezení šíření nového koronaviru způsobujícícho onemocnění COVID-19 a na základě pokynů biskupa Jana Vokála počínaje dnem 11. 3. 2020 platí v naší farnosti následující opatření:

Pořad bohoslužeb zůstává obvyklý.

Bude striktně dodržován počet účastníků na mši svaté – max. 100 lidí.

Biskup Jan Vokál uděluje všem dispens od účasti na nedělních bohoslužbách.

Využijte, prosím, možnosti zúčastnit se mše svaté v sobotu večer a v sudé neděle v 8 hodin v Žichlínku a v 11 hodin v Horním Třešňovci.

Seniory i ostatní, kteří se mohou účastnit bohoslužeb ve všední dny, žádám, aby v neděli umožnili účast na mši svaté pracujícím.

Děkuji za pochopení

Zbigniew Czendlik

Miluji církev a miluji ji také proto, že není dokonalá – pokud by totiž dokonalá byla, nemohl bych já být její součástí.
P. Janusz Lomzik