Pouští jde poutník, když najednou zpozoruje, že jej pronásleduje lev. Začne utíkat, avšak lev je stále blíž. Když už je těsně u něho, padne na kolena a prosí Boha: "Pane, vnukni tomu lvovi, prosím, křesťanské smýšlení!" Lev okamžitě padne na kolena, sepne packy, vzhlédne k nebi a říká: " Pane, děkuji ti za tento pokrm, který mi tak milosrdně posíláš do cesty..."

Pouť do Svaté země 3/2020

Izrael51. - 8. března 2020 se 27 - členná skupina poutníků vypravila do Svaté země na skutečnou pouť přes hory i poušť - do Jeruzaléma. Pouť organizovala cestovní kancelář CK Křížek pod vedením Petra Křížka, duchovní doprovod zajišťoval P. Heryán. Poutníci urazili během týdne cca 140 km z kibucu Neve Shalom do Jeruzaléma. Vše bylo výborně organizováno a pro účastníky poutě to byl nezapomenutelný zážitek.

Převážná většina poutníků byla z farnosti, Lanškrouna a okolí a pár fotek níže je jen drobným ohlédnutím se zpět. Více fotek lze nalézt na farní fotogalerii:  https://farnostla.rajce.idnes.cz/POUT_IZRAEL_3_2020_-_farnost_Lanskroun/ (foto: Jana Kuťáková)

Zbývá jen dodat, že všem patří nesmírný obdiv za to, že dokázali zdolat nelehký terén a obstát na těchto cestách. Nejstaršímu účastníkovi bylo 86 let! Tyto fotky na fotogalerii jsou jen předběžnou ochutnávkou případné rozsáhlejší prezentace, která bude někdy v budoucnu k dispozici. / -mk - /

Izrael1Izrael2Izrael3Izrael4Izrael5Izrael6Izrael7Izrael8

Tomu, kdo usiluje o spravedlnost, ačkoli ví, že mu tím vzniknou jenom nevýhody, patří požehnání Boha.
Sv. Jan Nepomucký