Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

302.jpg
134.jpg
266.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Na konci bohoslužby kněz ohlásil: "Přiští neděli bude kázeň o lži. Aby jste se dobře připravili, přečtěte si předtím 17. kapitolu Markova evangelia."
Po týdnu se farář ptá na začátku kázání: "Tak co, kdo si přečetl 17. kapitolu Markova evangelia?" Všechny ruce v kostele se ochotně hlásily... "Tak právě s vámi bych si rád pohovořil o lži. V evangeliu svatého Marka je jen 16 kapitol..."

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

IČO: 44471041

 

    Kontakty:

P. Dr. Zbigniew Jan Czendlik
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 465 322 508

Jitka Kračmarová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040

Anna Gregorová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 775 090 611

Aktuality

Oznámení

Vážení přátelé, milí farníci,
dovolujeme si vás oslovit se záležitostí ryze praktickou. Naše farnost si velice váží vaší dlouhodobé finanční podpory při pravidelných sbírkách během bohoslužeb. Tyto vaše dary zásadním způsobem přispívají k pokrytí režijních nákladů farnosti. V současné době, kdy se bohoslužby nemohou konat, nemá farnost pochopitelně ani příjmy z těchto sbírek. Přestože i provozní náklady farnosti se nyní částečně snížily, některé režijní položky je třeba stále hradit, takže výpadek příjmů ze sbírek již začíná být zřetelný v hospodaření farnosti.

Do podobné situace se dostalo i mnoho dalších organizací nebo institucí, které žijí z dobrovolných příspěvků dárců a obracejí se nyní na svoje příznivce s výzvami o podporu.

Proto dovolte, abychom vás i my touto cestou poprosili, abyste své finanční příspěvky – které byste za normálních okolností vložili do sbírky – zasílali přímo na náš farní bankovní účet č.: 132 234 9349/0800.

Dary poukázané na účet farnosti jsou určeny na její vlastní potřeby. Výhodou pro dárce - kromě komfortu bezhotovostní úhrady - je možnost získat (na vyžádání) potvrzení o poskytnutí finančního daru, které slouží jako doklad pro snížení daňového základu. Výhodou pro farnost je stabilní příjem i v případě, že se dárce nezúčastní bohoslužby, nebo - jako v nastalé situaci - kdy se bohoslužby nemohou konat. Byli bychom rádi, kdyby se tato bezhotovostní finanční podpora farnosti, formou trvalého - nejlépe měsíčního - příkazu (např. 500 Kč/měsíc), stala do budoucna pravidlem i po skončení pandemie.

Jakékoliv dotazy vám rádi zodpovíme na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Protože nemáme databázi e-mailových adres, budeme moc rádi, pokud tuto výzvu
budete šířit i mezi ostatní farníky a příznivce naší farnosti. Děkujeme.

S úctou
Ekonomická rada Farnosti Lanškroun
Tomáš Kráčmar, Vojtěch Smolák, Jaroslav Dajč,
Zbigniew Czendlik

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Kdo ničemu nevěří, tomu taky nic nevěřím.
Jan Neruda