tel: + 420 775 090 611

do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Vážení přátelé, milí farníci,
dovolujeme si vás oslovit se záležitostí ryze praktickou. Naše farnost si velice váží vaší dlouhodobé finanční podpory při pravidelných sbírkách během bohoslužeb. Tyto vaše dary zásadním způsobem přispívají k pokrytí režijních nákladů farnosti. V současné době, kdy se bohoslužby nemohou konat, nemá farnost pochopitelně ani příjmy z těchto sbírek. Přestože i provozní náklady farnosti se nyní částečně snížily, některé režijní položky je třeba stále hradit, takže výpadek příjmů ze sbírek již začíná být zřetelný v hospodaření farnosti.

Do podobné situace se dostalo i mnoho dalších organizací nebo institucí, které žijí z dobrovolných příspěvků dárců a obracejí se nyní na svoje příznivce s výzvami o podporu.

Proto dovolte, abychom vás i my touto cestou poprosili, abyste své finanční příspěvky – které byste za normálních okolností vložili do sbírky – zasílali přímo na náš farní bankovní účet č.: 132 234 9349/0800.

Dary poukázané na účet farnosti jsou určeny na její vlastní potřeby. Výhodou pro dárce - kromě komfortu bezhotovostní úhrady - je možnost získat (na vyžádání) potvrzení o poskytnutí finančního daru, které slouží jako doklad pro snížení daňového základu. Výhodou pro farnost je stabilní příjem i v případě, že se dárce nezúčastní bohoslužby, nebo - jako v nastalé situaci - kdy se bohoslužby nemohou konat. Byli bychom rádi, kdyby se tato bezhotovostní finanční podpora farnosti, formou trvalého - nejlépe měsíčního - příkazu (např. 500 Kč/měsíc), stala do budoucna pravidlem i po skončení pandemie.

Jakékoliv dotazy vám rádi zodpovíme na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Protože nemáme databázi e-mailových adres, budeme moc rádi, pokud tuto výzvu
budete šířit i mezi ostatní farníky a příznivce naší farnosti. Děkujeme.

S úctou
Ekonomická rada Farnosti Lanškroun
Tomáš Kráčmar, Vojtěch Smolák, Jaroslav Dajč,
Zbigniew Czendlik

Utrhl jsem květinu a ona mi zvadla.
Chytil jsem motýla, ale brzy zemřel.
Až pak jsem pochopil, že krásy je třeba dotýkat se srdcem...

John Lennon