Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

267.jpg
266.jpg
289.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

tel: + 420 775 090 611
email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
            Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IČO: 44471041
Číslo účtu: 132 234 9349/0800

 

    Kontakty:

Zbigniew Jan Czendlik - děkan
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  (pracovní)
tel.: 775 090 611
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  (osobní)

Hana Skalická - pastorační asistentka
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 605 756 624

Aktuality

Přežila jsem virus ...

virusV sobotní MF Dnes 6.6.2020 je možné hned na úvodní straně číst tučnými písmeny – Přežila jsem virus. A menšími písmeny, že jde o zpověď devadesátileté paní, jak vyhrála boj s nákazou covid-19…

 

Sobotní tisk jsem si přečetl až v neděli, protože v sobotu jsem byl s rodinou na pohřbu babičky mé ženy. Zde by se slušelo ovšem napsat, a nikde to ovšem nevyjde palcovými titulky, – Nepřežila jsem virus. A proč? Pobývala v domě seniorů v jednom vzdáleném větším městě. Kvalitní zařízení a návštěvy přátel z rodiny byly časté a pobyt ji ulehčovaly. Najednou přišla ale„covid“ nařízení, která vše obrátila naruby. Stěhování, restrikce, změna řádu, jiný personál, zákaz návštěv a to vše těžce dolehlo na babičku. Psychika starého člověka je křehká. Byla to mentálně čiperná osoba v pokročilém věku, dokázala ještě malovat, luštit křížovky a sudoku a přežít mnoho karambolů, ale co nepřežila byla doba koronavirová, která přinesla přirozený stres a diskomfort s tím spojený. Slabá mrtvička, ulehla, proleženiny, bolesti a odchod z tohoto světa…. Jsou nejen lidé co mohou tvrdit, že přežili virus, ale i lidé, kteří jej nepřežili, aniž ho vůbec dostali. Ale o nich už nikdo reportáž nenapíše….

Dovolím si jen dodat, že obdivuji s jakou disciplínou se nasadily roušky a stále nosí. Jak jsem si všiml, tak v kostele jsou nasazeny stále, včetně dalších preventivních opatření. Kéž bychom tak ochotně a disciplinovaně zachovávali věci další, které jsou přirozenou součástí křesťanského života.

- mk 7.6.2020 -

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Člověk, který měl smůlu, má skoro vždycky štěstí, že to s ním nedopadlo ještě hůře.
Mark Twain