Manželský pár navštíví drážďanskou galerii. Zůstane stát před obrazem Lukáše Cranacha staršího, na němž je namalováno Kristovo narození.
– Podívej, Marie, to malé dítě nemá na sobě vubec nic, ani košilku!
– No jo, víš přece, že to byli chudí lidé, kteří nic neměli.
– Tady to zase máš. Nemají ani na košili, ale nechají se malovat od Cranacha!

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

+ P. Pavel Jagoš +

Pavel JagošProhlížel jsem si náhodně weby okolních farností, abych se seznámil s tím, jak mají organizované informace, zápisy z pastoračních rad a nalezl náhodně informaci v Zápisu pastorační rady ve svitavské farnosti o úmrtí P. Pavla Jagoše. Kdo jste občas jezdívali například na Rychnov ke kapličce, tak jste jej znali... Dovolím si vložit jako vzpomínku několik fotografií z roku 2006 a krátký text (zdroj: https://www.ado.cz/2020/09/15/zemrel-p-pavel-jagos/) o jeho životě + FB profil s milými vzkazy https://www.facebook.com/pavel.jagos.9.  + foto z pohřbu: https://chemalda.rajce.idnes.cz/pohreb_P._Pavla_Jagose?(RIP)

V neděli 13. září 2020 byl Pánem života a smrti povolán na věčnost kněz olomoucké arcidiecéze P. Pavel Jagoš. Rozloučení s ním se uskuteční při mši svaté v úterý 22. září od 15.00 ve farním kostele v Lipově a poté bude jeho tělo uloženo do rodinného hrobu na místním hřbitově.

Narodil se 1. února 1964 v Karviné, převážnou část dětství a mládí však prožil na Moravském Horňácku. Jako bohoslovec se zapojil do hnutí Antiochia, což významným způsobem ovlivnilo jeho pozdější volnočasové aktivity. Na kněze byl vysvěcen 17. června 1995 v Olomouci. Působil jako kaplan (1995–2000) v Újezdě u Valašských Klobouk, Holešově, Svitavách a Slavičíně; potom jako administrátor v Rychnově na Moravě (2000–2017), Jalubí (2017–2020) a jako kaplan v Újezdě u Valašských Klobouk (2020).

parte JagosPavel Jagošjagos1jagos2jagos3jagos4

Nezajímá mne, co ten člověk, kterého mi ukazuješ, ví. Totiž ví i slovník. Zajímá mne, jaký je.
Antoine de Saint Exupery