Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

265.jpg
211.jpg
148.jpg

Přihlášení

katyd

katolik

ebreviar

biblenet

radiovaticana

vira

ikonka proglas

ikonka tvnoe

Pro zasmání

Muž a žena se srazí v autech. Bouračka je ošklivá. Obe jejich auta jsou úplně na maděru, ale ani jednomu z nich se nic nestalo... Když se vysoukali z aut, povídá žena muži: "Tak vy jste muž, to je zajímavé. Já jsem žena. Hmm, podívejte na naše auta! Nic z nich nezbylo, ale my jsme zranění nebyli. To musí být znamení od Boha. Měli jsme se setkat, stát se přáteli a žít spolu až do smrti. Muž přitakal: "To jo, to muselo být určitě znamení od Boha!" Žena pokračovala: "A podívejte se na tohle, další zázrak. Moje auto je totálně na mraky, ale tahle láhev vína je naprosto v pořádku. Bůh si určitě přeje, aby jsme toto víno vypili a oslavili tím naše štěstí." Potom podala láhev muži. Ten souhlasně přikývl, otevřel láhev a polovinu vypil. Pak ji podal zpět žene. Ta vzala láhev, zavřela ji a vrátila muži do rukou. Ten se jí zeptal: "Vy nebudete?" Načež mu odpověděla: "Ne. Jen počkám na policii."

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

tel: + 420 775 090 611
email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
            Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IČO: 44471041
Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Podpořte naši farnost pomocí QR platby
200 Kč 500 Kč 1000 Kč
200  500 1000 


Kontakty:

Zbigniew Jan Czendlik - děkan
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  (pracovní)
tel.: 775 090 611
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  (osobní)

Hana Skalická - pastorační asistentka
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 605 756 624

Aktuality

P. Pavel JAGOŠ - Vzpomínáme (aktualizováno!)

jagos3Před rokem ukončil svoji pozemskou pouť P. Pavel Jagoš. (starší text zde: http://www.farnostla.cz/index.php/37-aktuality/1924-p-pavel-jagos ) Aktuální zprávu vkládáme jako vzpomínku na duchovního správce farnosti Rychnov na Moravě, kam mnozí lanškrouňáci v letech 2000-2017 zavítali. Rychnovský kopec a jeho kaplička má svou nesmazatelnou historii a na pilířích minulosti je třeba stavět a připomínat si nejenom místa, ale i lidi, kteří jsou s těmito místy spjati. P. Pavel Jagoš se narodil 1. února 1964 v Karvinné, převážnou část dětství a mládí prožil na Moravském Horňácku.

Jako bohoslovec se zapojil do hnutí Antiochia, což významným způsobem ovlivnilo jeho pozdější volnočasové aktivity. Na kněze byl vysvěcen 17. června 1995 v Olomouci. Působil jako kaplan (1995-2000) v Újezdě u Valašských Klobouk, Holešově, Svitavách a Slavičíně; potom jako administrátor v Rychnově na Moravě (2000-2017), Jalubí (2017-2020) a jako kaplan v Újezdě u Valašských Klobouk (2020). Zemřel v neděli 13.9.2020 a pohřben 22.9.2020 v Lipově a jeho tělo uloženo do rodinného hrobu.

Níže je text vzpomínky a také fotografie od pana Františka Falty, který jak fotografii tak i text dodal a o vzpomínku na P. Jagoše požádal a patří mu velký dík.

Otče Pavle.dnes je den, kdy po sedmnácti letech co jsi tady s námi odcházíš! A já bych Ti chtěl říci.
Dal jsi mě a doufám, že i dalším mnohým z nás hodně moc do pokladu víry, přidal jsi nám mnoho
k tomu , co nám dávali kněží před Tebou,vážíme si Tě a za vše ze srdce Děkujeme!
Ať Tě Bůh stále provází a opatruje a nová rodina ať Tě miluje.Amen.
Rozloučení za farníky a spolupracovníky Malé Antiochie červenec 2017, František Falta.

Jagos

  •  Warning 30: : JFTP: :connect: Nelze se připojit k hostiteli ' farnostla.cz ' na portu ' 21 '

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Je chybou nevěřit ničemu i věrit všemu.
Walther von der Vegelweide