Untitled-2

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

249.jpg
171.jpg
28.jpg

Vítáme vás v lanškrounské farnosti!

 

Římskokatolická farnost - děkanství Lanškroun

     Farnost    

nám. Aloise Jiráska 2
563 01 Lanškroun

tel: + 420 775 090 611
email:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
            Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IČO: 44471041
Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Podpořte naši farnost pomocí QR platby
200 Kč 500 Kč 1000 Kč
200  500 1000 


Kontakty:

Zbigniew Jan Czendlik - děkan
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  (pracovní)
tel.: 775 090 611
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  (osobní)

Hana Skalická - pastorační asistentka
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová
e-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: 605 756 624

Aktuality

Prosíme administraci farního webu ...

imagesProsíme administraci farního webu o vrácení nastavení možnosti vkladu obrázků z externího úložiště do článků. Ačkoli je mnoho let farní web neaktualizován a neudržován s omezenými možnostmi a redakčním systémem, tak stále byla ještě možnost vkládat obrázky. Nyní to je delší dobu naprosto nemožné. 

Farní web je vizitkou společenství, není to privátní facebook, který občas slouží pouze k sociálnímu marketingu, sebeprezentaci jednotlivce a tvorbě informačního profilu. Farní web by měl být plně funkční nástroj, kde by měly být informace aktuální a nikoli zastaralé několik let a nebo neúplné či přímo fiktivní.

Už před několika lety se jednalo o novém webu a nic se od té doby nestalo, přestože jeho nový kabátek už byl hotov, byl jsem u toho. Ale stejně tak se několik let nekonala pastorační rada, přestože v informacích tohoto webu je stále vedená i s člověkem, který už skoro 2.5 roku není mezi živými. Držím palce těm, kteří za to nesou odpovědnost a přeji si, aby webová prokrastinace byla minimální a farní web se stal dobře udržovaným prostorem s dobře nastaveným redakčním systémem a nemuselo se improvizovat. Jak jsem si všiml, tak když se chce a jde o peníze, tak QR kódy se zcela neesteticky vrazí do čela farních stránek, místo aby se využila vhodná rubrika. Takže pěkně prosím toho, kdo má tyto práva ke vstupu do programování webu, aby umožnil alespoň to, co bylo možné ještě před pár týdny... Vklad obrázků do článků.... a to ostatní? V tom jen držím palce odpovědným.... Hezký den!  

     Co nás čeká

Projekt čtvercování

Každé pondělí dopoledne od 9 hod. bude ve farní klubovně probíhat

PROJEKT ČTVERCOVÁNÍ - neboli uháčkuj nebo upleť čtverce na výrobu dek do Afriky

Srdečně zveme na tato setkání

Bližší informace poskytne p. Šebrlová

Citáty k zamyšlení

Kdo není milován, je sám i uprostřed davu.
George Sandová