Z totality: Je poledne, v městské restauraci sedí místní straničtí funkcionáři a pozorují vesnického sedláka v holínkách, jak si objednává jídlo. Když mu ho přinesou, obřadně se pokřižuje a pustí do jídla. "Pojďte, uděláme si z něj srandu." Tak jo.
Přisednou k němu a předseda se ptá:
"Otče, to se před jídlem vždycky přežehnáte?" "Ano, vždycky."
"A tak to dělají u vás ve vesnici všichni?" Sedlák spolkne sousto a řekne:
"Jasně, všichni." To už se nedá vydržet, tak naléhají: "To není možné. Vážně všichni?"
Sedlák se zamyslí a pak říká: "Máte pravdu, všichni ne. Vůl a prase, ti přijdou ke korytu a hned žerou bez modlení."

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Podpořte naši farnost pomocí QR platby
200 Kč 500 Kč 1000 Kč
200  500 1000

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

SVATOVÁCLAVSKÝ KNIŽNÍ DEN 2021

25. září 2021 se koná Svatováclavský knižní den.

KDE: Kulturní dům - Orlické Podhůří - Říčky Vše ostatní je uvedeno na letáčku níže. Je hrozně fajn, že se něco takového koná, protože prima akcí takového typu je dnes málo. Takže pokud někoho něco z toho zaujalo, tak už jen stačí dopoledne v sobotu zrýt zahrádku a na odpoledne či podvečer nastartovat auto a vyjet... raději vložím zvací text od Martina, který to sdělil snad nejlépe:

Ahoj(dobrý den),  přijměte pozvání na SVATOVÁCLAVSKÝ KNIŽNÍ DEN. Pohodové setkání lidí milujících krásu, dobro, moudrost, vtip, silné příběhy, podnětné a inspirující životní osudy, dobré jídlo a pití... To vše na Vás čeká v sobotu 25. září od 15 hodin v Orlickém Podhůří – Říčkách. Přijďte pobejt! Můžete na celý program a můžete si i vybírat. Letošní žánrové menu je rozmanité. Nudit byste se neměli.

Srdečně zve

Martin Leschinger

tel. 736 681 735, www.fletna.cz, od jara jsme i na Facebooku: Nakladatelství Flétna

Svatováclavský knižní den 2021