Z totality: Je poledne, v městské restauraci sedí místní straničtí funkcionáři a pozorují vesnického sedláka v holínkách, jak si objednává jídlo. Když mu ho přinesou, obřadně se pokřižuje a pustí do jídla. "Pojďte, uděláme si z něj srandu." Tak jo.
Přisednou k němu a předseda se ptá:
"Otče, to se před jídlem vždycky přežehnáte?" "Ano, vždycky."
"A tak to dělají u vás ve vesnici všichni?" Sedlák spolkne sousto a řekne:
"Jasně, všichni." To už se nedá vydržet, tak naléhají: "To není možné. Vážně všichni?"
Sedlák se zamyslí a pak říká: "Máte pravdu, všichni ne. Vůl a prase, ti přijdou ke korytu a hned žerou bez modlení."

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

První svaté přijímání

První svaté přijímání se uskutečnilo v naší farnosti v neděli 17. 6. 2012 v kostele sv. Václava.sv prijimani 2012 049

Celkem se připravovalo sedm dětí pod vedením katechetky Jany Kuťákové.

Slavnostní atmosféru bohoslužby obohatila Bronislava Halbrštátová, diecézní ředitelka Papežských misijních děl, která k nám do Lanškrouna přijela se skupinou hudebníků a společně s dětmi z naší farnosti nacvičila hudební doprovod ke mši svaté. V závěru bohoslužby jí byla předána misijní pokladnička od dětí, které šly k prvnímu svatému přijímání.

Po mši svaté se děti a jejich rodiny sešly při společném pohoštění v Restauraci U Pastýře.

Přejeme dětem hodně odvahy a Boží milosti na cestě víry.

(foto: Jiří Kráčmar)

svat prijimani 2012 005

svat prijimani 2012 014

svat prijimani 2012 063

svat prijimani 2012 064

svat prijimani 2012 084

I kdybych nevěděla, kdy přesně skončí devět měsíců těhotenství, radovala bych se z každého okamžiku, protože bych věděla, že zrození dítěte, které žije pod mým srdcem, je podivuhodná věc a já mám při tom možnost spolupracovat s Bohem na uskutečnění zázraku.
Erma Bombecková