Pak vzal Ježíš své učedníky na horu, svolal je k sobě a učil je řkouce: Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království Nebes. Blahoslavení plačící... Blahoslavení tiší... Blahoslavení ti, kdo hladovějí a žízní po spravedlnosti... Blahoslavení milosrdní... Blahoslavení čistého srdce... Blahoslavení ti, kdo působí pokoj... Blahoslavení ti, kdo jsou pronásledováni... Radujte se a jásejte, neboť hojná je vaše odplata v nebesích.
Pak Šimon Petr řekl: "Máme si dělat poznámky ?" a Ondřej řekl: "A to se máme učit nazpaměť ?" a Jakub řekl: "Bude se z toho psát písemka?" a Filip se přidal: "Co z toho můžeme zapomenout?" Jan navrhl, že stačí aby se to naučil jen jeden z nich. a Matouš se ozval: "A jak to všechno souvisí s reálným životem ?" a Jidáš to uzavřel: "Kdy už zas půjdeme dál?" Nakonec jeden z přítomných farizeů požádal, zda by mohl vidět Ježíšovy učební plány a ptal se, jaké konkrétní cíle sleduje Ježíšovo vyučování v kognitivní oblasti.
A Ježíš se hořce rozplakal...

První svaté přijímání

První svaté přijímání se uskutečnilo v naší farnosti v neděli 17. 6. 2012 v kostele sv. Václava.sv prijimani 2012 049

Celkem se připravovalo sedm dětí pod vedením katechetky Jany Kuťákové.

Slavnostní atmosféru bohoslužby obohatila Bronislava Halbrštátová, diecézní ředitelka Papežských misijních děl, která k nám do Lanškrouna přijela se skupinou hudebníků a společně s dětmi z naší farnosti nacvičila hudební doprovod ke mši svaté. V závěru bohoslužby jí byla předána misijní pokladnička od dětí, které šly k prvnímu svatému přijímání.

Po mši svaté se děti a jejich rodiny sešly při společném pohoštění v Restauraci U Pastýře.

Přejeme dětem hodně odvahy a Boží milosti na cestě víry.

(foto: Jiří Kráčmar)

svat prijimani 2012 005

svat prijimani 2012 014

svat prijimani 2012 063

svat prijimani 2012 064

svat prijimani 2012 084

Nezajímá mne, co ten člověk, kterého mi ukazuješ, ví. Totiž ví i slovník. Zajímá mne, jaký je.
Antoine de Saint Exupery