Doktor, architekt a programátor diskutují o tom, které povolání je starší. Už došli na samý počátek, k Rajské zahradě. Doktor povídá:
„Lékařská profese je evidentně nejstarší, protože Eva byla stvořena z Adamova žebra, a to byl ohromný chirurgický výkon.“
Architekt zjevně nesouhlasí:
„Vezměte si zahradu samotnou. Předtím byl jen chaos a prázdnota, než Bůh stvořil onu zahradu a celý svět. Takže Bůh musel být architekt.“
Programátor, který dosud jen poslouchal, se ozývá:
„To je hezký, ale odkud myslíte, že se vzal ten chaos?!“

První svaté přijímání

První svaté přijímání se uskutečnilo v naší farnosti v neděli 17. 6. 2012 v kostele sv. Václava.sv prijimani 2012 049

Celkem se připravovalo sedm dětí pod vedením katechetky Jany Kuťákové.

Slavnostní atmosféru bohoslužby obohatila Bronislava Halbrštátová, diecézní ředitelka Papežských misijních děl, která k nám do Lanškrouna přijela se skupinou hudebníků a společně s dětmi z naší farnosti nacvičila hudební doprovod ke mši svaté. V závěru bohoslužby jí byla předána misijní pokladnička od dětí, které šly k prvnímu svatému přijímání.

Po mši svaté se děti a jejich rodiny sešly při společném pohoštění v Restauraci U Pastýře.

Přejeme dětem hodně odvahy a Boží milosti na cestě víry.

(foto: Jiří Kráčmar)

svat prijimani 2012 005

svat prijimani 2012 014

svat prijimani 2012 063

svat prijimani 2012 064

svat prijimani 2012 084

Přátelství poznám podle toho, že nemůže být klamáno, a pravou lásku podle toho, že nemůže být podvedena.
Antoine de Saint Exupery