Desetiletého neposedu poslala maminka do náboženství. Když se odpoledne vrátil, ptá se ho, co se naučil. Děcko vypráví:
„No, paní katechetka nám vyprávěla, jak Bůh vyslal Mojžíše za nepřátelské linie na záchrannou misi, která měla vyvést Izraelce z Egypta. Když se dostal k Rudému moři, nechal své ženisty udělat pontonový most a všechny dostal na druhou stranu. Potom vysílačkou požádal velitelství o leteckou podporu. Jejich bombardéry vyhodily most do vzduchu a mise byla splněna.“
„Počkej, tohle vám fakt říkala paní katechetka?“
„No, ne přesně. Ale kdybych ti to řekl tak, jak to říkala ona, nevěřila bys mi.“

70 let samostatného sboru

70 let samostatného sboru CČE - pozvánka <klik>

sbor70

MAŠKARNÍ KARNEVAL

karneval 2018Maškarní karneval 27.ledna 2018 ve 14.00 hodin na lanškrounském zámku.  Podrobnosti na plakátku - pro zvětšení <klik>

Koncert - Principals

Koncert Principals - kostel CČE

viz plakát pro zvětšení  <klik>

koncert 26112017

Nábor do Registru dárců

plakátek <klik> pro zvětšení

dren

Večerníčkový maškarní karneval

karneval2017

21.5.2016 Diecézní setkání dětí v Hradci Králové

setkani Hradec21.5.2016 v sobotu se koná Diecézní setkání dětí v Hradci Králové. Z naší farnosti pojede na setkání skupinka dětí od 7 - 14 let. Přihlásit  děti je možné do 8.května osobně v prodejně Angelos  a nebo telefonicky na čísle 607 565 758.

Číst dál: 21.5.2016 Diecézní setkání dětí v Hradci Králové

Kostel sv. Václava - restaurování, práce k nacenění

Kostel4376

Popis: Kostel sv. Václava v Lanškrouně je sálově orientovaná stavba s kratší lodí na evangelijní straně, věží v západním průčelí, k níž přiléhá schodiště a pětiboce uzavřený presbytář. V přízemí věže je hlavní obdélný vchod, ostění s patkami, do schodiště na věž je jednodušší obdélný vchod. Na jižní straně, která má tři okenní osy, je boční vchod do kostela s jednodušším ostěním. Na vnější straně presbytáře jsou neodstupněné pilíře s krycí deskou, mezi nimi se nachází vysoká okna s kružbami a jedním středním prutem, dolní parapet navazuje na průběžnou římsu, na středu presbytáře je okno zazděné. Na plochém závěru krátké lodi je obdélné ostění okna s profilovanou římsou.

Číst dál: Kostel sv. Václava -  restaurování, práce k nacenění

Postní duchovní obnova

Dilige et quod vis fac. (Miluj a dělej, co chceš)
Sv. Augustin