70 let samostatného sboru

70 let samostatného sboru CČE - pozvánka <klik>

sbor70

MAŠKARNÍ KARNEVAL

karneval 2018Maškarní karneval 27.ledna 2018 ve 14.00 hodin na lanškrounském zámku.  Podrobnosti na plakátku - pro zvětšení <klik>

Koncert - Principals

Koncert Principals - kostel CČE

viz plakát pro zvětšení  <klik>

koncert 26112017

Nábor do Registru dárců

plakátek <klik> pro zvětšení

dren

Večerníčkový maškarní karneval

karneval2017

21.5.2016 Diecézní setkání dětí v Hradci Králové

setkani Hradec21.5.2016 v sobotu se koná Diecézní setkání dětí v Hradci Králové. Z naší farnosti pojede na setkání skupinka dětí od 7 - 14 let. Přihlásit  děti je možné do 8.května osobně v prodejně Angelos  a nebo telefonicky na čísle 607 565 758.

Číst dál: 21.5.2016 Diecézní setkání dětí v Hradci Králové

Kostel sv. Václava - restaurování, práce k nacenění

Kostel4376

Popis: Kostel sv. Václava v Lanškrouně je sálově orientovaná stavba s kratší lodí na evangelijní straně, věží v západním průčelí, k níž přiléhá schodiště a pětiboce uzavřený presbytář. V přízemí věže je hlavní obdélný vchod, ostění s patkami, do schodiště na věž je jednodušší obdélný vchod. Na jižní straně, která má tři okenní osy, je boční vchod do kostela s jednodušším ostěním. Na vnější straně presbytáře jsou neodstupněné pilíře s krycí deskou, mezi nimi se nachází vysoká okna s kružbami a jedním středním prutem, dolní parapet navazuje na průběžnou římsu, na středu presbytáře je okno zazděné. Na plochém závěru krátké lodi je obdélné ostění okna s profilovanou římsou.

Číst dál: Kostel sv. Václava -  restaurování, práce k nacenění

Postní duchovní obnova

Když dáváš, nic neztrácíš. To, co máš, se tím naopak rozmnožuje.
Antoine de Saint Exupery