Hospodin prochází starým Orientem a hledá někoho, kdo by ho přijal. Přichází do Egypta k faraónovi. "Faraóne, já jsem Hospodin, Bůh celé země. Chceš mě přijmout?" Faraón si mne bradu a říká: "To půjde těžko. Bohem jsem v Egyptě já! Nemohu tě přijmout." Hospodin prochází zemí dál, až přijde do Babylónu. Přijde k babylónskému králi a nabízí se mu: "Nechceš mě přijmout za svého Boha?" I babylónský král říká: "Víš, to bude těžké. My už tady máme toho Marduka. To by byly zase nějaké novoty..." Tak prochází Hospodin zemí dál, až potká Mojžíše. "Mojžíši, nechceš mě přijmout za svého Boha?" Mojžíš říká: "No, koneckonců proč ne. Ale co mi za to dáš?" "Dám ti přikázání." Mojžíš se zamyslí a říká: "A co za něj budeš chtít?" "Nic." "Nic? Tak to mi jich dej deset!"

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Obnovený kříž před kostelem sv. Václava

PC010020Město Lanškroun nechalo v letošním roce obnovit klasicistní kamenný kříž s figurou ukřižovaného Krista. Tento kříž stojící na nám. A. Jiráska v Lanškrouně a je datován rokem 1880. Na zadní straně podstavce je kromě datace vysekán i německý nápis „Bete fur den Stifter dieses Kreuzes“ (česky „Modlete se za zakladatele tohoto kříže“) a další datum renovace 1937 s písmeny J. u E. F. V přední části podstavce je vyobrazena figura Panny Marie Bolestné a úryvek z Matoušova evangelia v německém jazyce deklarujícím výrok římského setníka „To byl skutečně Boží Syn“.

Číst dál: Obnovený kříž před kostelem sv. Václava

Neděle - svaté přijímání

Každou neděli po dobu, kdy jsou mše svaté slouženy bez účasti věřících, se bude od 10 hodin podávat svaté přijímání v kostele sv. Václava avšak bez možnosti se tam zdržovat.

Přímé přenosy velikonočních bohoslužeb biskupů

familyeSeznam velikonočních bohoslužeb celebrovaných biskupy z jednotlivých diecézí, které budou přenášeny online nebo v televizi.

Pavel Helan - KONCERT

HELAN 2019Koncert Pavla Helana 16.11.2019 v 19.30 hodin  - Kulturní dům Orlické Podhůří - Říčky

plakát <zde>

Číst dál: Pavel Helan - KONCERT

Svatovavřinecká pouť v Květné

poutPouť se koná 11.8.2019 v Květné. Podrobnosti na letáku <viz>

Adventní koncert - Luková

adventní koncertAdventní koncert se koná v neděli 2.12.2018 ve 14 hodin v kostele sv. Markéty v Lukové. Podrobnosti viz plakát.

70 let samostatného sboru

70 let samostatného sboru CČE - pozvánka <klik>

sbor70

MAŠKARNÍ KARNEVAL

karneval 2018Maškarní karneval 27.ledna 2018 ve 14.00 hodin na lanškrounském zámku.  Podrobnosti na plakátku - pro zvětšení <klik>

Nevěřit nikomu a ničemu znamená přestat žít.
Josef Poláček