Chlápek šel takhle lézt po skalách a zrovna v půlce jednoho náročného úseku mu prasklo lano. Zůstal viset za konečky prstů v naprosto bezvýchodné situaci. Před očima mu proběhl celý život a on v náhlém zoufalství obrátil oči k nebi a zvolal:
"Je tam nahoře někdo?"
A zeshora zahřměl mocný hlas:
"Ano, jsem tady!"
"Kdo jste?"
"Bůh jsem, kdo bych byl."
"Prosím, Bože, pomoz mi."
"Pomohu ti. Pusť se."
"Cože?"
"Věř mi, pusť se a já ti pomohu."
Chlápek chvilku koukal na nebe a pak zavolal:
"Je tam nahoře ještě někdo???"

Večerníčkový maškarní karneval

karneval2017

21.5.2016 Diecézní setkání dětí v Hradci Králové

setkani Hradec21.5.2016 v sobotu se koná Diecézní setkání dětí v Hradci Králové. Z naší farnosti pojede na setkání skupinka dětí od 7 - 14 let. Přihlásit  děti je možné do 8.května osobně v prodejně Angelos  a nebo telefonicky na čísle 607 565 758.

Číst dál: 21.5.2016 Diecézní setkání dětí v Hradci Králové

Kostel sv. Václava - restaurování, práce k nacenění

Kostel4376

Popis: Kostel sv. Václava v Lanškrouně je sálově orientovaná stavba s kratší lodí na evangelijní straně, věží v západním průčelí, k níž přiléhá schodiště a pětiboce uzavřený presbytář. V přízemí věže je hlavní obdélný vchod, ostění s patkami, do schodiště na věž je jednodušší obdélný vchod. Na jižní straně, která má tři okenní osy, je boční vchod do kostela s jednodušším ostěním. Na vnější straně presbytáře jsou neodstupněné pilíře s krycí deskou, mezi nimi se nachází vysoká okna s kružbami a jedním středním prutem, dolní parapet navazuje na průběžnou římsu, na středu presbytáře je okno zazděné. Na plochém závěru krátké lodi je obdélné ostění okna s profilovanou římsou.

Číst dál: Kostel sv. Václava -  restaurování, práce k nacenění

Postní duchovní obnova

Tříkrálová sbírka 2016 skončila

logo charita

Tisková zpráva Charity ze dne 22.1.2016

Tříkrálová sbírka i letos potvrdila, že Charita ČR je pro veřejnost důvěryhodnou organizací. Občané devadesáti obcí a měst v okrese Ústí nad Orlicí přispěli do 524 pokladniček částkou 2.439.598,- Kč.

Organizovat tak rozsáhlou akci je možné jen díky nezištné službě stovek lidí, zejména našich asistentů v jednotlivých obcích. To oni se každoročně s nenápadnou samozřejmostí zapojují do náboru koledníků, jednání s institucemi či pořádání doprovodných programů.

Číst dál: Tříkrálová sbírka 2016 skončila

Druhý adventní koncert 2015

sbor

Program druhého adventního koncertu, který se v roce 2015 odehrál v kostele sv. Václava, připravila sbormistryně Vladimíra Jetmarová se svými dvěma sbory - Komo(k)rákem ze ZUŠ a Lanškrounským smíšeným sborem.

Jen pár dní před tímto vystoupením se lanškrounští zpěváci představili v adventní Vídni. I tam je doprovázeli na kytaru Simona Oláhová a na akordeon Vít Moštěk.

Číst dál: Druhý adventní koncert 2015

Adventní koncerty 2015

advenstní koncert

Adventní koncerty v kostele sv. Václava se už tradičně konají každou adventní neděli od 15 hodin a mají tři stálé koncertující: žáky ZUŠ, sbory vedené Vladimírou Jetmarovou (Lanškrounský smíšený sbor a Komo(k)rák) a sbory vedené Jarmilou Uhlířovou (v poslední době Ženský pěvecký sbor).

V neděli 29. listopadu 2015 tak na prvním adventním koncertě žáci ZUŠ a jejich hosté potěšili pěknou řádku diváků. Přivítat je přišel i děkan Zbigniew Czendlik.

Číst dál: Adventní koncerty 2015

Pozvání na první adventní koncert 2015

pozvánka

I v roce 2015 se budou během Adventu každou neděli od 15 hodin konat adventní koncerty v kostele sv. Václava.

Ten první, který bude v neděli 29. listopadu, patří už tradičně žákům lanškrounské ZUŠ Jindřicha Pravečka a jejich hostům.

Číst dál: Pozvání na první adventní koncert 2015

Přátelství poznám podle toho, že nemůže být klamáno, a pravou lásku podle toho, že nemůže být podvedena.
Antoine de Saint Exupery