Přijde Matka Tereza k nebeské bráně. Zatluče. Za chvíli se otevře okýnko a vykoukne svatý Petr.
"Aha, to jsi ty, tak pojď dál, zrovna je čas večeře." A tak Matka Tereza dostane párek s hořčicí, poděkuje a jde spát.
Je ráno, snídaně, opět párek s hořčicí. Oběd, párek s hořčicí.Večeře, párek s hořčicí.
To už bylo M.Tereze divné, a tak říká:
"Víš, Petře, já jsem skromná a je mi jedno, co jím.
Ale řekni mi, proč je pořád jen párek s hořčicí?"
A svatý Petr říká:
"A viděla jsi tu někoho kromě nás? A pro dva se přeci nevyplatí vařit.

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik - děkan

Hana Skalická - pastorační asistentka
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00 do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Obnovený kříž před kostelem sv. Václava

PC010020Město Lanškroun nechalo v letošním roce obnovit klasicistní kamenný kříž s figurou ukřižovaného Krista. Tento kříž stojící na nám. A. Jiráska v Lanškrouně a je datován rokem 1880. Na zadní straně podstavce je kromě datace vysekán i německý nápis „Bete fur den Stifter dieses Kreuzes“ (česky „Modlete se za zakladatele tohoto kříže“) a další datum renovace 1937 s písmeny J. u E. F. V přední části podstavce je vyobrazena figura Panny Marie Bolestné a úryvek z Matoušova evangelia v německém jazyce deklarujícím výrok římského setníka „To byl skutečně Boží Syn“.

Číst dál: Obnovený kříž před kostelem sv. Václava

Neděle - svaté přijímání

Každou neděli po dobu, kdy jsou mše svaté slouženy bez účasti věřících, se bude od 10 hodin podávat svaté přijímání v kostele sv. Václava avšak bez možnosti se tam zdržovat.

Přímé přenosy velikonočních bohoslužeb biskupů

familyeSeznam velikonočních bohoslužeb celebrovaných biskupy z jednotlivých diecézí, které budou přenášeny online nebo v televizi.

Pavel Helan - KONCERT

HELAN 2019Koncert Pavla Helana 16.11.2019 v 19.30 hodin  - Kulturní dům Orlické Podhůří - Říčky

plakát <zde>

Číst dál: Pavel Helan - KONCERT

Svatovavřinecká pouť v Květné

poutPouť se koná 11.8.2019 v Květné. Podrobnosti na letáku <viz>

Adventní koncert - Luková

adventní koncertAdventní koncert se koná v neděli 2.12.2018 ve 14 hodin v kostele sv. Markéty v Lukové. Podrobnosti viz plakát.

70 let samostatného sboru

70 let samostatného sboru CČE - pozvánka <klik>

sbor70

MAŠKARNÍ KARNEVAL

karneval 2018Maškarní karneval 27.ledna 2018 ve 14.00 hodin na lanškrounském zámku.  Podrobnosti na plakátku - pro zvětšení <klik>

Kdybychom věděli, jak moc nás Bůh miluje, umřeli bychom štěstím.
Jean Maria Vianney