Stáli jednou v jakési frontě dva pánové. Když už to trvalo delší dobu, otočil se jeden na druhého a začal: – Víte, ta doba dneska je dost hrozná, pořád nějaké zločiny, teď ten terorismus, katastrofy... Nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Chvíle ticha, pak druhý pokus: – A ta dnešní mládež, to je strašné, morálku to žádnou nemá, pořád jen ty diskotéky, alkohol, drogy, sex – nechtěl byste se dozvědět, proč to tak je a co s tím? – Nechtěl. Opět ticho. – A jestlipak víte, že existuje jedna stará kniha, která se jmenuje Bible, a tam je úplně všechno, co potřebujete pro život, jak přežít tuhle dobu, jak se zachránit; nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Po rozpačitém tichu se první muž vzchopil k poslednímu pokusu: – A víte, že Hospodin slíbil, že nás zachrání a že nás nenechá padnout, že se o nás postará? Nechtěl byste se o tom něco dozvědět? – Nechtěl. Ale to už se dostali na řadu. Když pak odcházeli, zavolal druhý muž na prvního: – A teď vy, pane. Nechtěl byste se dozvědět, jak zní jedenácté přikázání? – No chtěl! – Mě neoblafneš!

Páté Múzochvění

výtvarné objekty

V sobotu 11. října 2014 se kostel sv. Václava stal dějištěm pátého Múzochvění. Tentokrát jeho organizátor a autor hudby v jedné osobě, třicetiletý lanškrounský rodák Tomáš Krejča, vybral téma Bod zlomu.
Diváci mohli obdivovat výtvarná díla, taneční vystoupení, fotografie a především hudbu. Od písniček v podání dětí ze ZŠ  speciální, přes dětské písničky, které jsou součástí připravovaného zpěvníku místních autorek až po Deo Gratias se sólovým zpěvem Hany Krejčové a závěrečnou symfonickou rapsodii Ohnivá znamení s přednesem Valérie Zavadské.

Do přípravy se zapojili místní výtvarníci, tanečnice z I.Z.Dance studia a také desítky mladých hudebníků z celé republiky.

pohled mezi diváky

Rozhovor pro televizi

M113683

I.Z.Dance studio

Tomáš Krejča a děti ze ZŠ speciální

Rozhovor s autorkami zpěvníku dětských písní

zpívá Hana Krejčová

Valerie Zawadská

dirigent G.Rovňák a Tomáš Krejča při děkovačce

Na závěr diváci potleskem vstoje poděkovali všem účinkujícím, ale zejména Tomáši Krejčovi.

Text a foto: Lada Sitová

Je chybou nevěřit ničemu i věrit všemu.
Walther von der Vegelweide