Uchem jehly s Jožkou Šmukařem

Jožka Šmukař

V pořadu Uchem jehly je tentokrát na programu setkání Zbigniewa Czendlika s folklorním zpěvákem Jožkou Šmukařem. Tento díl má premiéru v neděli 26. října od 14.05 na ČT2.

Natáčelo se v létě, kdy také Jožka Šmukař vystoupil s cimbálovkou v rámci koncertů Kulturního léta na farní zahradě.

Jožka Šmukař a Zbigniew Czendlik

Jožka Šmukař pochází z Moravského Slovácka, kde měli vztah k muzice v rodině.  On se k hudbě dostal v oblíbené dechovce Moravanka. V pořadu bude řeč o lidovkách, pravdě hledané ve víně i o dětství na vesnici.

Jožka Šmukař na farní zahradě

Foto:LSi

Potravou duše jsou knihy.
Sv. Basil