Tři teologové – konzervativní, liberální a charismatik – sedí na loďce uprostřed rybníka a disputují. Pochvíli jim dojde víno. Nu což, konzervativec pokrčí rameny, vezme džbánek a vydá se po hladině na souš. Za chvíli se stejnou cestou vrací s plným džbánkem.
Teologové disputují, disputují, a opět jim dojde víno. Charismatik tedy vztáhné ruce k nebesům, zahlaholí modlitbu, vstoupí na hladinu a přejde na souš. Za chvíli se opět stejnou cestou vrátí s vínem.
Po další disputaci opět dojde víno. Liberál odevzdaně uchopí džbánek a vstoupí na hladinu. Okamžitě jde pod vodu.
Kolegové jej vytáhnou a křísí. Konzervativec se podívá na charismatika a zeptá se: „Tys mu neřekl, kde jsou ve vodě ty kůly?“
Charismatik se podiví: „Kůly?“

Kostel sv. Václava bude hostit část festivalu Lathife

Lathife

V neděli 26. října večer se v kostele sv. Václava odehraje část čtvrtého ročníku multižánrového festivalu Lathife:

20:00 Krypta (původní muzikál/rocková opera) - Divadlo Jesličky J.Tejkla Hradec Králové
21:20 Lucie Vagenknechtová & Michael Skalický, korepetitor Ahmad Dehar (koncert operních árií)
22:15 Štěpán Klouček & Brigita Cmuntová & Chorbell (živý koncert - folk-acustic-word)

Co si lidé myslí o mně se stává stále méně důležité, co si myslí o Ježíši skrze mě je kritické.
Sir Cliff Richard