Zemřel jeden technik a přišel před nebeskou bránu. Když uviděl svatého Petra, začal protestovat:
– Tak počkej, Petře, já jsem moc mladý na smrt, mně je teprve pětatřicet.
Svatý Petr se zamyslel, zahloubal do záznamů, pak se obrátil na technika a zavrtěl hlavou:
– Kdepak, chlapče, kdepak; podle toho, kolik sis nechal proplatit odpracovaných hodin, ti táhne na stodvacátý rok…

Lathife v kostele

Lathife

Mladí lanškrounští divadelníci pořádali o posledním říjnovém víkendu už čtvrtý ročník třídenního multižánrového festivalu Lathife, jehož jednotlivá představení a koncerty navštívilo celkem přes 3000 diváků.

Večerní program v neděli 26.10. 2014 hostil kostel sv. Václava.

Pod názvem Krypta uvedli původní českou pohádkovou rockovou operu, jejíž scénář vznikl na motivy pohádky B. Němcové Spravedlivý Bohumil a povídky N.V.Gogola Vij, žáci ZUŠ Střezina v Hradci Králové.

Lathife

diváci

Následoval operní koncert, na kterém diváky nadchli sopranistka Lucie Vagenknechtová a mladý tenorista pocházející z Lanškrouna Michael Skalický.

Tenorista M.Skalický

sopranistka L.Vagenktechtová

Večer zakončil další koncert, ve kterém se představili Štěpán Klouček, Brigita Cmuntová a dívčí sbor Chorbell.

Text a foto: LSi

Milióny lidí touží po nesmrtelnosti, a přitom nevědí co mají dělat, když v neděli odpoledne prší.
Susan Ertz