Jedni rodiče poprosili pana faráře, aby dětem na náboženství řekl něco o manželství. Připravil si tedy pečlivě své vyučování, vstoupil do učebny a začal otázkou: "Hoši a děvčata, přišel jsem k vám dnes ráno, abych si s vámi povídal o manželství. Ale než začnu, může mi někdo z vás říci, co o manželství řekl Ježíš?" Po chvilce mlčení se přihlásil Pepíček. Když ho kněz vyvolal, hrdě odpověděl: "Ježíš řekl: Otče, odpusť jim, neboť nevědí co činí."

Přeji všem pokoj na zemi, ať nám ho dají ti, co ho v sobě nemají

ZC

Následující přání platí nejen pro čtenáře Orlického deníku, kde vyšlo v rubrice Zbigniewovy (ne)smysly, ale samozřejmě i pro návštěvníky našeho farního webu:

Ještě se párkrát vyspíme a budou tu vánoční svátky, které patří mezi ty nejkrásnější v celém roce.

Když se Ježíšek narodil v Betlémě, tak první, kdo zvěstovali tuto radostnou zprávu, byli andělé, kteří nad jesličkami zpívali „Sláva na výsosti Bohu a na zemi pokoj lidem dobré vůle!"

A pokoj je velkým božím darem. Proto bych rád všem popřál jak ten boží pokoj, tak i hodně toho každodenního a všedního pokoje. Ať nám o Vánocích a v celém roce 2015 dají pokoj všichni ti, kteří ho v sobě nemají.
ZBIGNIEW CZENDLIK

Fecisti nos ad Te et inquietum est cor nostrum donec requiescat in Te.
Stvořil jsi nás pro sebe, a neklidné je naše srdce, dokud nespočine v (Tobě.)

Sv. Augustin, Vyznání