Desetiletého neposedu poslala maminka do náboženství. Když se odpoledne vrátil, ptá se ho, co se naučil. Děcko vypráví:
„No, paní katechetka nám vyprávěla, jak Bůh vyslal Mojžíše za nepřátelské linie na záchrannou misi, která měla vyvést Izraelce z Egypta. Když se dostal k Rudému moři, nechal své ženisty udělat pontonový most a všechny dostal na druhou stranu. Potom vysílačkou požádal velitelství o leteckou podporu. Jejich bombardéry vyhodily most do vzduchu a mise byla splněna.“
„Počkej, tohle vám fakt říkala paní katechetka?“
„No, ne přesně. Ale kdybych ti to řekl tak, jak to říkala ona, nevěřila bys mi.“

Poslední adventní koncert roku 2014

4. adventní koncertLetošní čtvrtý adventní koncert se v kostele sv. Václava konal v neděli 21. prosince 2014.

Lanškrounský ženský pěvecký sbor vedený paní Jarmilou Uhlířovou potěšil diváky směsí spirituálů, koled a dalších písní, které se hodí k předvánoční atmosféře. Jako doprovod se představili Eliška Dreslerová (zobcová flétna) Hostimil Tomášek a Zdeněk Štěrba (kytary) a Oldřich Řehák (basa).

4. adventní koncert

diváci

Text a foto: LSi

Utrhl jsem květinu a ona mi zvadla.
Chytil jsem motýla, ale brzy zemřel.
Až pak jsem pochopil, že krásy je třeba dotýkat se srdcem...

John Lennon