Mojžíš, Ježíš a starý pán spolu hrají v nebi golf. Mojžíš zahajuje hru. Usadí míček míří k jamce za jezírkem a odpálí. Míček letí a padá do jezírka. Mojžíš však zvedá hůl, vody se rozestupují a míček se po vodním dně dokutálí na břeh 2 metry od jamky. Ježíš nechce zůstat pozadu. Připraví míček a střílí stejným směrem. Ale i jeho míček se pomalu snáší na hladinu jezírka. Ježíš zvedá svou hůl a míček se po dopadu na vodní hladinu, navzdory přírodním zákonům, po hladíně dokutálí ke břehu. Zastaví se metr od jamky. Na řadě je starý pán. Ledabyle ťukne do míčku a ten se odrazí doprostřed jezírka. Tam se zázračně odrazí a letí k nebi. Letadlo nad golfovým hřištěm ho odpinkne na dálnici. Míček se zařadí do levého pruhu a předjede tirák s návěsem. Odbočí zpět k hřišti, proletí branou, po cestičce se dokutálí k jamce a spadne přímo do ní. Ježíš rozzlobený říká dědovi: "Tati, přišli jsme si zahrát, nebo machrovat?"

Rockový muzikál Narozený

Autor Michal Holas

Letos o Vánocích má v Lanškrouně premiéru rockový muzikál Narozený, jehož autorem je místní muzikant Michal Holas.

Představuje vlastně dva příběhy - v první části je to ten klasický, vánoční, v druhé jde pak o zamyšlení nad naší současností, ve které ale také nakonec zvítězí dobro nad zlem.

První diváci tleskali tomuto muzikálu v neděli 21. prosince večer v kostele sv. Anny. Druhé provedení je plánované tamtéž na Štědrý večer, od 21.30 hod.

Písně z muzikálu Narozený zaznějí také na rockové mši v kostele sv. Havla v Rychnově nad Kněžnou - 26. prosince od 9.30 hod.

Autor Michal Holas

Narozený - tři králové

Narozený - jeden ze tří králů

Narozený

Narozený - souboj dobra a zla

Narozený - závěr

premiérové publikum

Text a foto: LSi

Co je tělesná láska? Nic více a nic méně, než božská čertovina.
Sv. Jan Bosco