Doktor, architekt a programátor diskutují o tom, které povolání je starší. Už došli na samý počátek, k Rajské zahradě. Doktor povídá:
„Lékařská profese je evidentně nejstarší, protože Eva byla stvořena z Adamova žebra, a to byl ohromný chirurgický výkon.“
Architekt zjevně nesouhlasí:
„Vezměte si zahradu samotnou. Předtím byl jen chaos a prázdnota, než Bůh stvořil onu zahradu a celý svět. Takže Bůh musel být architekt.“
Programátor, který dosud jen poslouchal, se ozývá:
„To je hezký, ale odkud myslíte, že se vzal ten chaos?!“

Tříkrálová sbírka se blíží

logo charita

Na začátku ledna vyrazí do ulic skupinky koledníků. Výtěžek Tříkrálové sbírky je určen na pomoc těm, kteří si sami pomoci nedokáží kvůli stáří, nemoci, hendikepu či nedobré sociální situaci. 65% vybraných peněz je určeno přímo na pomoc v regionech, kde budou peníze vybrány, 15% na jiné projekty v ČR a desetina výnosu pomůže v zahraničí.

„Pomozte nám, prosím, svým darem pomáhat těm, kteří se bez naší pomoci neobejdou,“ vyzývá dárce ke štědrosti Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika.

Tradiční součástí sbírky je také Tříkrálový koncert, který se uskuteční v neděli 4. ledna 2015 od 18 hodin a v přímém přenosu jej uvede Česká televize na programu ČT 1. Koncert moderují Martina Kociánová a Jan Čenský. Zahrají Lenka Dusilová a BAROMANTIKA, bratři Ebenové, INEKAFE a Adam Mišík.

Pokud nepotkáte koledníky, můžete přispět do sbírky zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87 777 (cena DMS je 30 Kč, na pomoc potřebným půjde 28,50 Kč. Službu provozuje Fórum dárců.).

V Lanškrouně proběhne Tříkrálová sbírka v sobotu 03. 01. 2015. Sraz koledníků bude v 9.00 hodin ve vestibulu radnice. Informaci podá pan Martin Skalický na tel. 728 045 957

Víra je síla nepřímo konající zázraky. Vírou mohu v každém okamžiku učinit zázrak pro sebe - a často i pro druhé, pokud mají ve mne víru… Pravá víra je zaměřena jen k věcem jiného světa. Víra je počitek procitání a působení a cítění v jiném světě.
Novalis