Sejde se katolický kněz, mohamedánský imám a židovský rabín. Baví se o víře a začnou se také bavit o síle modlitby. Katolický kněz říká: To jsem jednou šel zaopatřovat nemocného do vzdálené vesnice. Jdu přes les, pole a louky, naráz se přihnaly mraky, šílená bouřka, průtrž mračen, nebylo kam se schovat. Tak kleknu, prosím Boha o ochranu. Naráz - všude okolo liják, nade mnou modrá obloha a já jsem v suchu došel až k cíli. Mohamedán na to: To je nic, tobě šlo jen o zdraví, mě šlo přímo o život. Jel jsem na velbloudu pouští. Naráz se přihnala písečná bouře, nebylo kam se schovat. Padnu k zemi a prosím Aláha o ochranu. Naráz - všude okolo bouře, nade mnou modrá obloha a já jsem v bezpečí dojel k cíli. Židovský rabín na to: Pánové, to není nic proti tomu, co jsem zažil já. Jdu v sobotu v Paříži po hlavní ulici a naráz uvidím na zemi plnou peněženku. Chci ji zdvihnout, ale naráz si uvědomím, že je sobota - šabat a já se nesmím dotýkat peněz. Přece tam ale tu peneženku nemůžu nechat ležet. Pozvednu oči k nebi, modlím se k Hospodinu. Naráz - všude okolo sobota, nade mnou úterý.

tel: + 420 775 090 611

Číslo účtu: 132 234 9349/0800

Zbigniew Jan Czendlik

Hana Skalická
tel.: 730 552 040 (v pracovni dny od 8.00
do 16.00)

Renáta Hoffmannová

Pastorační plán 2015

3.1. – tříkrálová sbírka, pro účastníky odměna v podobě promítání filmu – Příběh Marie ve zdejším kině /14.1./

Mše sv. v Domově seniorů je vždy první úterý v měsíci v 9.00 hodin, přede mší svátost smíření

11.1. – při mši sv. dětská schola s paní Broňou Halbrštátovou /scénka a dary/

15.1. – setkání skupiny seniorů s knězem U Pastýře

22.1. – ekumenické setkání v Husově domě

24.1. – diecézní setkání katechetů v HK

První úterý v měsíci se konají modlitby a adorace v 18 hodin, je to příprava na Nár. eucharistický kongres, který proběhne v říjnu v Brně

V únoru obnova dětské scholy / zkouška v úterý v 16.30 h./, vede p. P. Baroš

Pobožnosti křížové cesty – pátek a neděle, také v kostele Luková a H. Třešňovec

6.3. – vikariátní setkání mládeže v Lanškrouně

12.3. – přednáška s promítáním cesty do Etiopie, P. Jaroslav Jirásek, Městská knihovna v 18 hodin

28.3. – diecézní setkání mládeže v HK

29.3. – misijní koláč po mši sv. v restauraci U Pastýře

5.4. – Slavnost Zmrtvýchvstání Páně, hud. doprovod chrámový sbor

26.4. – mše sv. ke svátku sv. Jiří, patrona skautů

25.5. – ekumenická bohoslužba u sv. Václava v 18 hod. a poté posezení v restauraci U Pastýře

29.5. – noc kostelů 2015

V dubnu až červnu jsou v plánu zájezdy farnosti /Rokole, Mariánská hora/

31.5. – první svaté přijímání dětí

20.6. – diecézní setkání seniorů v HK

V červenci a srpnu proběhne opět farní hudební léto na zahradě fary.

Když jsem zůstával mimo církev a díval se dovnitř, nacházel jsem mnohé, co jsem mohl kritizovat. Jakmile jsem však do církve vstoupil naplno, uvědomil jsem si, jak obtížné je udržovat něco, co by se podobalo novozákonní vizi církve. Teď, když k neúspěchům církve sám přispívám, mám pro ně mnohem větší pochopení.
Philip Yancey, z knihy: Proč se obtěžovat s církví?