Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi a viděl, že je to dobré.
Stvořil moře a souš a na souši rostliny a viděl, že je to dobré.
Stvořil na nebi slunce, měsíc a hvězdy a viděl, že je to dobré.
Na zemi stvořil nejrůznější zvířata, ptáky a ryby a viděl, že je to dobré.
Stvořil člověka k svému obrazu a viděl, že je to velmi dobré.
Nakonec stvořil ženu. Prohlíží si ji zepředu, zezadu, zprava, zleva, shora, zdola… „No, však ona se domaluje.“

Charita pro Ukrajinu - březen 2015

logo charita

Tisková zpráva ze dne 6.3.2015:

Podle Ukrajinského ministerstva pro sociální politiku žije v zemi jeden milion vnitřně vysídlených osob a dalších 600 000 lidí Ukrajinu zcela opustilo. Charita Ukrajina pomáhá – i díky spolupráci s Charitami v ostatních zemích - více než 40 000 lidem v 19 lokalitách po celé zemi.

Charita ČR působí na Ukrajině dlouhodobě formou různých sociálních projektů nebo Adopce na dálku.

Hned po vypuknutí vojenského konfliktu podnikla Charita ČR další kroky k pomoci.

1. Byla vyhlášena sbírka Charita pro Ukrajinu s číslem účtu 55660022/0800, VS 104.

K 25.2.2015 je stav sbírky 6.256.364,- Kč, a zřízena možnost rádcovských SMS zasláním zprávy DMS UKRAJINA na číslo 87 777 (Cena DMS je 30 Kč. Charita ČR obdrží 28,50 Kč. Službu zajišťuje Fórum dárců.)

Z takto získaných prostředků byly již např.: podpořeny rodiny obětí konfliktu, podpořen provoz kuchyně na náměstí Majdan, vybaveny 4 nemocnice na západní Ukrajině, zřízeny pozice psychologů při 4 tamějších charitách v městech Kolomyja, Stryj, Ternopyl a Novovolynsk, financováno školení psychosociální pomoci pro 71 ukrajinských psychologů a dalších odborníků, kteří pomáhají lidem v krizových situacích.

2. Materiální pomoc (zapojeny např. Arcidiecéczní charita Olomouc, Oblastní charita Znojmo). ACHO vypravila dva kamiony s 30 t materiálu a zimního oblečení k partnerským Charitám na Ukrajinu, které je dále distribuují uprchlíkům z východní časti a Krymu. Ta dále zajišťuje pro lidi dodávky potravin, vody, oblečení, hygienických potřeb.

3. Zajištění sociální, právní a administrativní podpory osobám, které musely opustit své domovy.

4. Ozdravné pobyty pro ukrajinské děti.

5. Pomoc ukrajinským uprchlíkům, kteří přijeli do Čech. O konkrétní aktuální pomoci více vsamostatné zprávě.

Iva Marková, Oblastní charita Ústí n.O., www.uo.charita.cz, t: 734 769 713,( zdroj informací: www.charita.cz)

Kdybychom věděli, jak moc nás Bůh miluje, umřeli bychom štěstím.
Jean Maria Vianney