Dvě řádové sestry jedou autem a dojde jim benzín. Auto škytne a zastaví, sestry vystoupí a v dáli uvidí benzínovou pumpu. Dojdou tam a prosí pumpaře, jestli by jim nenatočil trochu benzínu, aby dojely k pumpě a mohly natankovat. "Ale beze všeho, sestry" povídá pumpař, "máte kanystr?" "Nemáme. Nemohl byste nám prosím nějaký půjčit?" ptají se sestry. "Zkusím něco najít" povídá pumpař. Za chvíli se vrátí a říká: "Sestry, víte, je mi to nepříjemné, ale, no, mám tu jen starý nočník. Jestli Vám to nebude vadit, tak Vám ho půjčím." "Ale nevadí, to je v pořádku." Pumpař tedy natočil trochu benzínu do nočníku, sestry poděkovaly a vracejí se ke svému autu. Přijdou k autu a nalévají benzín z nočníku do nádrže. Jede kolem náklaďák, řidič zastaví, vykloní se z okénka, vytřeští oči na sestry, jak nalévají nočník do nádrže a povídá: "Teda sestry, vaši víru bych chtěl mít!"

Zájezdy a poutě v roce 2015

1.Sezonu zahájíme výšlapem na Mariánskou horu v sobotu 9 .5. 2015.

2.Zájezd autobusem do poutního místa Rokole u Nového Města nad Metují a na zámek se uskuteční v sobotu 6. 6. 2015.

Výšlap na Mariánskou horu 9. května - odchod ve 13.30 hod. od fary. Kdo nemůže jít pěšky, použije kolo, auto nebo jiný dopravní prostředek.

Mši sv. bude v kapli sloužit P. Josef Roušar v 16 hodin.

Pokud bude počasí přát, po bohoslužbě si opečeme párky na ohni a připravíme piknik. Prosíme členy farní rady o pomoc při uskutečnění tohoto výletu. Podrobnosti včas oznámíme.

Na zájezd autobusem do poutního místa Rokole u Nového Města nad Metují a na zámek, který se uskuteční v sobotu 6. června, se přihlašujte  na list v kostele mezi lavicemi.

Cena zájezdu je 200,- Kč. Odjezd plánován na 7.00 hodin od kostela sv. Marie Magdaleny. Oběd zajištěn v restauraci „Peklo“. Další informace dodá paní Boženka Sobotková.

Abych vešel v Boha, potřebuji se vysvléci ze sebe sama.
Antoine de Saint Exupery